×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Aptauja: Tramps apsteidz Klintoni (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Republikāņu kandidāts uz ASV prezidenta amatu Donalds Tramps spējis likvidēt demokrātu pretendentes Hilarijas Klintones līdzšinējo pārsvaru un sācis viņu apsteigt, liecina otrdien publiskotie aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar aptauju, kuru sadarbībā ar televīzijas kanālu CNN veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums ORC, par Trampu gatavojas balsot 45% amerikāņu, kamēr Klintoni atbalsta 43%.

Vēl iepriekšējā CNN/ORK reģistrēto vēlētāju aptaujā, kas tika veikta augusta sākumā, Klintone Trampu apsteidza par astoņiem procentpunktiem.

Vienlaikus aptaujā konstatētas krasas noskaņojuma atšķirības dažādās demogrāfiskajās grupās.

Starp sievietēm Klintone joprojām ir pārliecinošā vadībā – viņu atbalsta 53% respondentu, kamēr par Trampu grasās balsot vien 38% skaistā dzimuma pārstāvju. Savukārt starp vīriešiem aina ir pretēja – nekustamo īpašumu magnāts ir vadībā ar 54 pret 32%.

Gados jaunāki vēlētāji dod priekšroku Klintonei, un vecuma grupā līdz 45 gadiem bijusī pirmā lēdija republikāņu kandidātu apsteidz ar 52 pret 29%.

Savukārt starp krāsainajiem amerikāņiem Klintones pārsvars gandrīz sasniedz četri pret vienu.
Tajā pašā laikā šī prezidenta vēlēšanu kampaņa kopumā nav spējusi raisīt vēlētāju entuziasmu. Gandrīz puse aptaujāto atzinuši, ka šogad jūt mazāku degsmi balsot nekā iepriekšējās prezidenta vēlēšanās, kamēr lielāku entuziasmu izjūt tikai 42%.

Šī ir pirmā reize kopš 2000.gada, kad CNN aptaujā vairākums amerikāņu atzīt, ka izjūt mazāku aizrautību nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Aptauja veikta laikā no 1. līdz 4.septembrim, telefoniski intervējot 1001 pieaugušo. No viņiem 886 bija reģistrētie vēlētāji un 786 izteicās, ka, domājams, dosies pie balsošanas urnām.
Pieļaujamās kļūdas robeža starp domājamiem un reģistrētajiem vēlētājiem ir plus mīnus 3,5 procentpunkti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+