×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Ar ārsta zināšanām un pacienta gara spēku

Mūsu lasītāja Skaidrīte Mediņa no Dundagas pastāstīja, ka viņai ir nopietnas veselības problēmas – ir grūti iet, tomēr dzīvesprieku tādēļ viņa nav zaudējusi.

 

Viņa arī gribēja pateikt labus vārdus par savu ģimenes ārsti, kura esot ļoti gudra. Skaidrīti gan apbēdinājis fakts, ka rudenī, kad ārste gribējusi viņu nosūtīt uz magnētiskās rezonanses izmeklējumu un zvanījusi dažādām medicīnas iestādēm, kur to var veikt, izrādījies, ka valsts līdzekļi jau bijuši iztērēti un pacientei piedāvāts izmeklējumu apmaksāt no saviem līdzekļiem. “Man teica, ka šāds izmeklējums maksā apmēram 160 latus, diemžēl man nav tik daudz naudas, lai to varētu samaksāt,” apbēdināta teic Skaidrīte, kas tā arī palikusi bez šā izmeklējuma.

Šeit būtu vietā atgādināt, ka šobrīd valsts ir atradusi papildu līdzekļus veselības aprūpes pakalpojumiem dienas stacionāros un speciālistu konsultācijām, diagnostiskiem un laboratoriskiem izmeklējumiem, kā arī medicīniskajai rehabilitācijai un endoprotezēšanas operācijām. Tādēļ iesaku jums, Skaidrīte, sazināties ar savu ģimenes ārsti, lai saņemtu tik nepieciešamo izmeklējumu.

Atgādinām – par pakalpojumu pieejamību jāinteresējas ārstniecības iestādēs. To, kādus valsts apmaksātus pakalpojumus sniedz katra ārstniecības iestāde, iespējams uzzināt Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv (skatīt sadaļu “Veselības aprūpes pakalpojumi”), kā arī zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00).

Sirsnīgus pateicības vārdus par ātrās palīdzības ārstu un Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” darbu teic “visa kuplā Gaigalu ģimene”. Šā gada 17. novembra rītā ļoti smagā stāvoklī ar ātrās palīdzības mašīnu no Murjāņiem uz Gaiļezera slimnīcu tika nogādāts viņu 85 gadus vecais tētis, vectētiņš, vecvectētiņš, ilggadējs skolotājs Gunārs Gaigals. “Pateicamies gan ātrās palīdzības ārstiem, gan slimnīcas reanimācijas nodaļas, gan 1. nodaļas ārstiem, medicīnas māsām, sanitārēm par visu, visu. Ārstiem paldies par dziļām zināšanām un rūpību, ticību labajam, tāpat arī medmāsiņām par iejūtību, precizitāti un nesavtību šajā grūtajā darbā. Pats slimnieks arī ļoti cīnījās par savu dzīvību ar gara spēku un ticību – viņš tik ļoti gribēja piedzīvot savas Dimanta kāzas, t. i., 60 laulības gadus kopā ar sievu. Nu jau ir cerība… Paies baltie Ziemassvētki, atnāks jauns­ gads ar jaunu sauli, jaunām cerībām,” savā vēstulē raksta Gaigalu ģimene.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+