×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. decembris, 2012
Drukāt

Arī bezpajumtnieki svinēs Ziemassvētkus

patverset_2499614

Arī Rīgas naktspatversmēs šovakar ienāks svētku noskaņa – pateicoties vairāku uzņēmēju ziedojumiem, bez pajumtes palikušajiem cilvēkiem patversmēs tiks piedāvāta ne tikai pajumte, bet arī pieticīgas svētku vakariņas un brokastis nākamajā rītā, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Patversmju iemītnieki Ziemassvētku vakarā tiks cienāti ar SIA “Valdo” sarūpēto pastēti un zemnieku saimniecības ziedoto “Rūķīšu tēju”, pie kuras bezpajumtnieki varēs uzkost pašvaldības dienas centros ceptas piparkūkas.

Savukārt pēc svētku maltītes patversmes apmeklētāji varēs nomazgāties ar ziepēm no Stendera ziepju fabrikas.

Brice pastāstīja, ka Dienas centrā bezpajumtniekiem un trūcīgajiem Katoļu ielā 57 svētku rosība sākusies jau nedēļas nogalē – arī Dienas centra apmeklētājiem svētku laikā sarūpēti dažādi augļi un saldumi, cilvēki paši turpat cep piparkūkas, no kurām daļa vēlāk nogādāta patversmju iemītniekiem. Tāpat kopā ar sociālajiem darbiniekiem apmeklētāji paši savām rokām darina dažādas rotaļlietas, rotājumus, dāvaniņas, ada zeķes un šalles, dzied un iet rotaļās.

Pie dienas centriem un patversmēm šogad novietots pa izrotātai eglītei, kuru zaros bija atrodamas to iemītniekiem veltītas kartītes. Labklājības departaments pirms svētkiem izveidojis sarakstu ar cilvēkiem bērnunamos, patversmēs un dienas centros, kas izteikuši vēlmi Ziemassvētkos saņemt kartīti, un vides objektu festivāla “Egļu ceļš” laikā rīdzinieki varēja uzrakstīt šiem cilvēkiem kādu novēlējumu.

Brice norādīja, ka Ziemassvētki patversmēs ienāk katru gadu un arī pērn bezpajumtniekiem svētkus sarūpējuši ziedotāji.

Labklājības departaments aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un, ja kāda redzeslokā nonāk persona, kura uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, piemēram, uz ielas, dārza būdā, šķūnītī, pamestā ēkā vai citā vietā, rīdzinieki tiek aicināti par to informēt glābšanas dienestus, izsaukt mediķus vai policiju. Rīgas patversmes Mobilā brigāde ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem brīvdienās nestrādās.

Kā ziņots, visās Rīgas pašvaldības nakts patversmēs kopā patlaban ir nodrošinātas 897 vietas un no 15.decembra visas naktspatversmes strādā diennakts režīmā.

Rīgas pilsētā darbojas septiņas patversmes un nakts patversmes, kuras līdzfinansē Rīgas dome. SIA “V.E.L.G.” nakts patversmes vīriešiem un sievietēm darbojas Bolderājā, Esplanādes ielā 1, bet biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” nakts patversme atrodas Latgales priekšpilsētā, Gaiziņa ielā 7.

Sievietes naktsmājas var atrast Rīgas patversmes sieviešu nodaļā, Latgales priekšpilsētā, Bārddziņu ielā 2, “PINS” nakts patversmē, Ziemeļu rajonā Tvaika ielā 2, korpuss 12, savukārt vīrieši patvērumu var meklēt Rīgas patversmes vīriešu nodaļā, Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208, nakts patversmē “Zilais Krusts” Maskavas ielā 336, SIA “V.E.L.G.” naktspatversmē Zemgales priekšpilsētā, Kartupeļu ielā 8.

Rīgā darbojas piecas zupas virtuves, kuras līdzfinansē Rīgas dome un kurās no 1.decembra izsniegto zupas porciju skaits kopumā tiks palielināts līdz 916 porcijām ik dienu piecas reizes nedēļā.

Zupas virtuve Čiekurkalna tirgū, Ropažu ielā 70, strādā darba dienās no plkst.13 līdz 14, Āgenskalna tirgus rajonā skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu zupas virtuve strādā darba dienās no plkst.12 līdz 13. Zupas virtuve Krišjāņa Barona ielā 56 strādā katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst.9 līdz 11, zupas virtuve Barona iela 126 strādā katru dienu no plkst.12 līdz 13.

Savukārt Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem Katoļu ielā 57 zupas virtuves strādā katru darba dienu no plkst.13 līdz 15, nodrošinot pusdienas tikai tiem klientiem, kuri piedalās Dienas centra nodarbībās un veic līdzdarbības pienākumus. Dienas centrs Katoļu ielā darbojas katru dienu, ieskaitot svētku dienas, no plkst.9 līdz 17.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +5.8
Alūksne +2.4
Daugavpils +1.2
Saldus +3.5
Liepāja +2.6
Jelgava +3.5
Ventspils +4.5
Limbaži +2
Madona +3.8
Rēzekne +3.1
Draugiem Facebook Twitter Google+