×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Armēnijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis līdzšinējais valsts galva

Foto - AFPFoto - AFP

Armēnijā notikušajās prezidenta vēlēšanās, saņemot vairāk nekā 58 procentus balsu, uzvarējis līdzšinējais valsts galva Seržs Sarkisjans (attēlā), liecina oficiālie rezultāti.

Viņa tuvākais sāncensis bijušais ārlietu ministrs Rafi Hovanisjans saņēmis 36,75 procentus balsu. Tiesa gan, Hovanisjans jau paudis uzskatu, ka vēlēšanas nav bijušas godīgas. Hovanisjans uzstāj, ka viņš patiesībā uzvarējis vēlēšanās, un aicina Sarkisjanu, kurš atbilstoši oficiālajiem rezultātiem izcīnījis 58,64 procentus balsu, atzīt sakāvi. “Mūsu cilvēki ir pelnījuši “de jure” ievēlētu prezidentu,” sacīja Hovanisjans, ar to, saprotams, domājot sevi. Hovanisjana komandas cilvēki min arī visai dīvainus pierādījumus negodīgai vēlēšanu norisei. Tā viņi apgalvo, ka esot izmantota “gaistošā tinte”, lai varētu notikt vairākkārtēja balsošana, braukušas taksometru un autobusu “karavānas”, lai iecirkņos nogādātu valdības atbalstītājus.

Savukārt Sarkisjana Republikāņu partijas preses pārstāvis Eduards Šarmazovs norādīja, ka arī balsotāju aptaujās Sarkisjans bijis “vienīgais līderis”, un sacīja, ka balsojums bijis “labākais neatkarīgās Armēnijas vēsturē”, vienlaikus apsūdzības viltojumos kategoriski noraidot. Arī policija apsūdzības noraidīja, sakot, ka šādi apgalvojumi ir “acīmredzami izdomājumi”.

Pārējie pieci augstā amata kandidāti saņēmuši mazāk par desmit procentiem balsu. Vēlēšanās piedalījušies 60 procenti balsstiesīgo pilsoņu. Nule kā notikušās Armēnijas prezidenta vēlēšanās, salīdzinot ar iepriekšējo reizi, kad tur notika valsts galvas vēlēšanas, bijuši uzlabojumi, tomēr arī tagad vēlēšanās trūcis patiesas konkurences, apliecināja Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentārās asamblejas novērotāji. “Šīs vēlēšanas demonstrēja uzlabojumu, tomēr patiesas konkurences nebija,” sacīja misijas vadītājs Tonino Picula. “Konkurence ir kritiski svarīga, ja Armēnija grib īstenot savas tautas ilgas pēc dinamiskas un līdzdalīgas demokrātijas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+