Latvijā
Politika

ASV sniedz sīkākas ziņas, ko Latvijā dara īpašo vienību karavīri 16


ASV armijas Eiropā 173.desanta brigādes 503. kājnieku pulka bataljona karavīri regulāro izpletņlēkšanas treniņu laikā Ādažu poligonā.
ASV armijas Eiropā 173.desanta brigādes 503. kājnieku pulka bataljona karavīri regulāro izpletņlēkšanas treniņu laikā Ādažu poligonā.
Foto – LETA

ASV Īpašo operāciju vienību karavīri kopā ar Latvijas sabiedrotajiem piedalījušies treniņos un militārajās apmācībās Latvijā ar mērķi pilnveidot Latvijas armijas prasmes, aģentūrai LETA apliecināja ASV vēstniecības preses atašejs Metjū Tompsons.

Vaicāts par ASV Īpašo operāciju vienību karavīriem Baltijas valstīs, tostarp Latvijā, Tompsons norādīja, ka kopš operācijas “Atlantic Resolve” sākuma 2014.gadā ASV Armijas karavīri, ieskaitot ASV Speciālo operāciju vienību karavīrus, kopā ar Latvijas sabiedrotajiem ir piedalījušies treniņos un militārajās apmācībās Latvijā ar mērķi pilnveidot Latvijas armijas prasmes un uzlabot bruņoto spēku savstarpējo sadarbību.

“Šī sadarbība demonstrē ASV saistību izpildi attiecībā uz NATO sabiedrotajiem, vienlaikus uzlabojot Latvijas kapacitāti nepieciešamības gadījumā piedalīties starptautiskās drošības operācijās,” pauda ASV vēstniecības pārstāvis.

Kā vēstīts, Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) preses pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA iepriekš teica, ka Latvijas AM nekad nav slēpusi vai īpaši izcēlusi faktu, ka operācijā “Atlantic Resolve” ASV uz Latviju sūtījusi dažādu spēku veidu karavīrus un viņu vidū uz mācībām ieradušies arī īpašo uzdevumu spēku karavīri, taču konkrētu skaitu Galkins neminēja.
Galkins nekomentēja kādas tehnoloģijas un bruņojums bijis līdzi īpašo uzdevumu spēku karavīriem.

Šobrīd Latvijā uzturas ASV 173.brigādes karavīri, taču starp viņiem īpašo uzdevumu spēku kaujinieku nav, norāda AM. Iepriekšminētās brigādes karavīrus drīzumā nomainīs cita ASV vienība.

Arī Lietuvas Aizsardzības ministrijas preses sekretāre Asta Galdikaite apstiprināja, ka uz Lietuvu nosūtīti ASV īpašo uzdevumu spēku karavīri.

Saistītie raksti

“ASV Īpašo operāciju spēku spēku karavīru klātbūtne Lietuvā ir viens no atturēšanas pasākumiem un ilgtermiņa sadarbības ar ASV spēkiem paveids. Pēc ierašanās reģionā pēc mūsu ielūguma viņi paliks, cik vien ilgi to prasīs drošības situācija reģionā,” aģentūrai BNS teica Galdikaite.
Igaunijas Aizsardzības ministrija atteicās atklāt sīkāku informāciju par ASV īpašo spēku aktivitātēm Igaunijā.

“Tiešā militārā sadarbība starp Savienoto Valstu Īpašo operāciju spēkiem un Igaunijas Aizsardzības spēkiem ir turpinājusies vairākus gadus un turpināsies arī nākotnē. ASV Īpašo operāciju spēku konkrētas aktivitātes šeit un to vienības lielums nav publiska informācija,” aģentūrai BNS teica Igaunijas AM preses dienesta pārstāvis.

LA.lv