Latvijā
Uncategorized

Atklāj Kabanova grāmatu par Latvijas diplomātijas “noslēpumiem” krievu valodā2


Žurnālists un bijušais Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs (no labās) dāvā autogrāfus savas grāmatas “Sekreti Latvijskoj diplomatiji” (“Latvijas diplomātijas noslēpumi”) prezentācijas pasākumā Latvijas Akadēmiskā bibliotēkā.
Žurnālists un bijušais Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs (no labās) dāvā autogrāfus savas grāmatas “Sekreti Latvijskoj diplomatiji” (“Latvijas diplomātijas noslēpumi”) prezentācijas pasākumā Latvijas Akadēmiskā bibliotēkā.
Foto- LETA

Otrdien Akadēmiskajā bibliotēkā tika atklāta bijušā Saeimas deputāta, arodbiedrību darbinieka un laikraksta “Vesti Segodņa” žurnālista Nikolaja Kabanova grāmata “Latvijas diplomātijas noslēpumi”, kura iznākusi Rīgas izdevniecībā “Zelta rudens”.

Kā novērots, grāmatas atklāšanā bija ieradies arī Nepilsoņu kongresa aktīvists Einārs Graudiņš, Latvijas Krievu savienības biedrs un eiroparlamentārietes Tatjanas Ždanokas palīgs Aleksandrs Kuzmins, cits Ždanokas palīgs un prokrieviskās politikas vecbiedrs Jurijs Petropavlovskis, parlamentārietis Igors Pimenovs (S).

Autogrāfu ieradies lūgt arī atvaļinātais Latvijas gaisa spēku ģenerālis un Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš no Nacionālās apvienības.

Lai uzrakstītu grāmatu, Kabanovs apkopojis arhīva materiālus par periodu no 1940. gada līdz 1990. gadu periodu, kad Latvija vēl nebija atguvusi neatkarību. Autors uzsvēris, ka tolaik pasaulē darbojās latviešu diplomāti starpkaru republikas pārstāvji, kas strādāja gan Londonā, gan Vašingtonā, kā arī Latvijas PSRS Ārlietu ministrijas pārstāvji.

Grāmatā likts uzsvars uz diviem laikposmiem – Otro pasaules karu un Aukstā kara beigām. Pirmajā posmā Latvijas diplomātijai bijusi nelabvēlīga lielvalstu konjunktūra, otrajā esot izdevies izmantot PSRS vājumu un sabrukumu Latvijas neatkarības atjaunošanai.

Izdevumu papildina intervijas ar pēdējo LPSRS ārlietu ministru Eiženu Poču, atjaunotās Latvijas pirmo ārlietu ministru Jāni Jurkānu, Latvijas pirmo vēstnieku ASV Ojāru Ēriku Kalniņu un citiem laikmeta lieciniekiem.

Grāmatā izmantotas arhīva fotogrāfijas. Autors skaidrojis, ka krievu valoda tekstam izvēlēta, lai apvienotu latviešu, krievu un angļu valodas avotu saturu, padarot to saprotamu visiem bijušās PSRS lasītājiem.

Kabanova grāmata drīzumā būšot pieejama grāmatnīcās, taču to jau tagad par brīvu var lasīt interneta vietnē “Rutracker.org”.

Drīzumā “Latvijas Avīzē” un La.lv portālā lasiet redakcijas analīzi par Kabanova jaunāko veikumu.

Šī nav pirmā N. Kabanova grāmata. 2013. gadā viņš izdeva grāmatu, kurā apjūsmo savu jaunību PSRS. Tolaik, savas grāmatas “Padomju Latvijas noslēpumi. No LKP CK arhīviem” prezentācijai viņš izvēlējās provokatīvu datumu. Tā tika atklāta Latvijas okupācijas atceres dienā – 17.jūnijā. Grāmatas izdevējs bija Krievijas pseidovēsturiskais fonds “Vēsturiskā atmiņa”, kurā darbojas Latvijas melnajā saraksta esošie “vēstures entuziasti” Aleksandrs Djukovs un Vladimirs Simindejs.

LA.lv