×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Atklās kultūras projektu Eiropas iepazīstināšanai ar Raini un Aspaziju (1)

Foto: Memoriālo muzeju apvienībaFoto: Memoriālo muzeju apvienība

Trešdien, 7. decembrī, plkst. 16 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” atklās Latvijas prezidentūras Eiropas padomē kultūras projektu #domasspēks, kas iepazīstinās Eiropu ar Raini un Aspaziju, un viņu idejām, portālam LA.lv pastāstīja Jura Podnieka studijas Projektu un mārketinga vadītāja Marta Kontiņa.

Šogad svinēsim abu dižgaru 150 gadu jubileju, un tā sakrīt ar pirmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

“Katrā Eiropas Savienības dalībvalstī Raiņa un Aspazijas idejas atklās kāda ievērojama personība – Zviedrijā TV zvaigzne Pērs Morbergs, Somijā – Helsinku bīskape Irja Askola Somijā, Lietuvā – kaimiņvalsts Nacionālā Drāmas teātra aktieri Tads Grīns un Toma Vaškevičūte, kā arī citi. Šis ir unikāls kultūras projekts, kas aptvers visu Eiropu,” norāda Kontiņa.

Kontiņa atklāja, ka trešdien LKA teātra mājā “Zirgu pasts” tiks prezentētas pirmās divas projekta īsfilmas, bet turpmāk katru nedēļu Latvijas prezidentūras tīmekļa vietnē EU2015.LV un sociālajos tīklos parādīsies jauns video. Kopumā tiks izveidotas 29 īsfilmas. Raiņa un Aspazijas lomās Latvijā iejutīsies populārais mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne, kuri arī vadīs projekta atklāšanas sarīkojumu.

Projekts #domasspēks ir iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā.
Īsfilmas tiek veidotas Jura Podnieka studijā, to režisors ir Olafs Okonovs, operators – Aleksandrs Grebņevs. Projektu atbalsta aviokompānija AirBaltic un Raiņa un Aspazijas galvaspilsēta Jūrmala.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Aktieru trūkst?!! Visur, kur kaut kas ar plašāku publicitāti, izlien Eva Ikstena Strapcāne – ložņa, – tas arī viņas talants, nekāds cits līdz šim pamanīts nav. Saturies, Aspazij!

Draugiem Facebook Twitter Google+