Publicitātes foto

Ātrslidotājs Silovs uzstāda jaunu Latvijas rekordu 0

Latviešu ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien Soltleiksitijā ar jaunu Latvijas rekordu ieguva piekto vietu Pasaules kausa ceturtā posma B divīzijas sacensībās.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Britu pulkvedis: “Viņš blefo par kodolieročiem. Jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo ​​labāk” 140

Latvijas sportists 5000 metrus veica sešās minūtēs un 15,60 sekundēs, kas bija par nepilnām divām sekundēm labots paša uzstādītais valsts rekords. Tas viņam B divīzijā deva piekto vietu, kamēr pirmajā pozīcijā ierindojās Barts Svingss no Beļģijas, kurš 5000 metru distanci mēroja par 4,06 sekundēm ātrāk.
Silovs šīs sacensības noslēdza arī ar 15 Pasaules kausa punktiem. Tie viņam šajā distancē ir pirmie šosezon, kas kopvērtējumā šobrīd ļauj atrasties 30.vietā.
Pirms tam 5000 metros sacentās arī spēcīgākās A divīzijas sportisti, tomēr tās Pasaules kausa ietvaros tiek uzskatītas par divām atsevišķām sacensībām.

Pirms tam sestdien Silovs izcīnīja septīto vietu 1500 metros, turklāt sasniedza jaunu Latvijas rekordu, kā arī ieņēma 11.pozīciju masu startā.
Savukārt svētdien viņš ierindojās 17.vietā 1000 metru distances A divīzijas sacensībās.
Šīs Pasaules kausa sacensības bija noslēdzošās Phjončhanas olimpisko spēļu atlasē.

Kaut vēl jāsaņem oficiāls apstiprinājums, ir tikpat kā skaidrs, ka Silovs Phjončhanas olimpiskajām spēlēm kvalificējies 1000 un 1500 metru distancēs, kā arī masu startā. Savukārt 5000 metros latvietis iepriekš šosezon nebija skrējis un šajā distancē viņš, visticamāk, neiekļūs starp olimpiskajiem dalībniekiem.

Olimpiskā kvalifikācija norisinājās četros Pasaules kausa posmos novembrī un decembrī. Ātrslidošanā Olimpiādē septiņās disciplīnās piedalīsies 100 vīru sportisti, 1000 un 1500 metros sacenšoties pa 36 sportistiem, bet masu startā – 24.