Foto-Jānis Vecbrālis

Attīstīties liek krīze un bērni 0

– Finieris ir pateicīgs un samērā lēts materiāls, mammas novērtē dabiskumu, bet nav gatavas maksāt lielu naudu, jo rotaļlieta jau pēc nedēļas var gulēt mantu kaudzē. Bērnudārzi ar mieru ņemt bez iepakojuma, neslīpētu, jo var apstrādāt paši ar smilšpapīru, – stāsta SIA “EKO TELPA” pārstāve IVETA KUNCĪTE. Viņas spēļu un rotaļlietu valstība atrodas blakus dzīvesbiedra, pazīstamā metālmākslinieka REIŅA KUNCĪŠA darbnīcai, kurā top Mežaparka Lielās estrādes makets. Radošo personību tandēma kontā ir ne viena vien kopīgi radīta vērtība.

Reklāma
Reklāma

Sāk ar saimes koku

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 20
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns 32
Lasīt citas ziņas

Vispirms Iveta iepazīstina ar savu uzticamo partneri – CNC frēzi, kas no finiera vai koka loksnes ar datora starpniecību izfrēzē rotaļlietas vai spēles formu. Pēc tam notiek pēcapstrāde, slīpēšana ar roku, lai nogludinātu spurainās maliņas, kas var ievainot bērna pirkstiņus. Dažas figūriņas tūliņ tiek iepakotas, citas – krāsotas vai caurumotas. Četri veidi paredzēti krāsošanai un tikpat šūšanai.

Koka rotaļlietu izgatavošana sākusies līdz ar krīzes iestāšanos. – Ar reklāmu vairs negribējām nodarboties, jo pārāk liela konkurence. Man tieši tolaik piedzima otrs bērns, bet vecākajam skolā bija projekts – sava ciltskoka pētīšana. Izdomājām un sākām taisīt reālu ciltskoku, – atceras Iveta. Lego tipa kon­strukcija ar saspraužamiem aplīšiem, uz kuriem raksta priekšteča vai pēcteča vārdu, ir bērnam labi saprotama. Protams, tā neder nopietniem pētījumiem, kas ietver deviņas paaudzes un sešpadsmit dzimtas zarus, bet ir simbolisks pamats.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Šī konstrukcija interesē kāzu rīkotājus. Tāpēc jau to saucam nevis par cilts, bet gan saimes koku, kas plašākā izpratnē var būt ģimene, klase vai kolektīvs, – viņa paskaidro.

Bērniem veidojuši vēl citas mantas, ko mēģinājuši pārdot, bet no Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lielā gadatirgus rīkotājiem saņēmuši noraidījumu – senie latvieši ar tik modernām lietām neesot spēlējušies. Pirmais kurzemnieku produkciju pieņēmis koncepta veikals “Rija” Tērbatas ielā Rīgā. Tur prece novērtēta atzinīgi, un sadarbība turpinās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.