×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2015
Drukāt

Augsta ranga Vatikāna priesteris atklāj, ka ir gejs (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kāds ietekmīgs poļu priesteris Vatikānā sestdien, 3.oktobrī, atklājis, ka ir gejs, tādējādi cenšoties gaidāmās katoļu baznīcas sinodes priekšvakarā mest izaicinājumu klēra “paranojai”.

Paralēlās intervijās, ko tēvs Kšištofs Olafs Čaramsa sniedzis itāļu laikrakstam “Corriere della Sera” un žurnāla “Newsweek” poļu izdevumam, paziņojis, ka esot praktizējošs homoseksuālis un ka viņam esot pastāvīgs partneris.

43 gadus vecais Čaramsa pats strādā Vatikāna Ticības doktrīnas kongregācijā, un viņa skandalozā intervija nākusi klajā, pirms katoļu bīskapi svētdien pulcēsies Romā, lai trīs nedēļas ilgā sinodē debatētu par plašu ģimenes tēmu loku.

Sagaidāms, ka šo diskusiju rezultātā varētu radikāli mainīties baznīcas nostāja tādos strīdus raisošos jautājumos kā laulības šķiršana un homoseksualitāte.

“Zinu, ka man nāksies atteikties no savas priesterības, kas ir visa mana dzīve,” intervijā “Corriere della Sera” atzinis Čaramsa. “Zinu, ka baznīca mani uzskatīs par tādu, kas nezina, kā pildāms viņa pienākums, kas ir zaudēts un kas ir kopā pat ne ar sievieti, bet vīrieti.”

Lēmumu atklāt savu seksuālo orientāciju priesteri skaidro ar bažām par baznīcas attieksmi pret homoseksuāļiem, kura, viņaprāt, ir “atpalikusi”.

“Pienācis laiks, lai baznīca atvērtu acis uz ticīgajiem gejiem un saprastu, ka tās piedāvātais risinājums – pilnīga atturēšanās un dzīve bez mīlestības – nav humāns,” uzsvēris Čaramsa.

Viņš piebildis, ka lielākā daļa klēra ir homoseksuāla, taču vienlaikus līdz paranojai homofobiska un ka to paralizē pašu garīdznieku seksuālās orientācijas apspiešana.

“Mosties, baznīca, un pārstāj vajāt nevainīgos!” intervijās aicina Čaramsa, uzsverot, ka viņa mērķis esot baznīcai palīdzēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ar to, kad aziātus un āfrikāņus ieved !kā genocīga formu pret balto rasi, jau ar finansiālu apmaksu, un uz priekšu jau paredz un izdala naudas imigrantu pūļu ievešanai Eiropā t.s. Shengenas zona ar to brīdi sevi ir degradējusi un ”izsmēlusi”.Steidzīgi ir jāapvienojas tautām ,kas vēl ir ar veselo saprātu…un sirdsapziņu…

  2. ģerevņas politika Atbildēt

    Zilo paradīze

  3. “lielākā daļa klēra ir homoseksuāla, taču vienlaikus līdz paranojai homofobiska”
    Jūs bērniņi nāciet ar priecīgu prāt’ …

  4. nu sen bij laiks mosties un izbeigt celibātu. Un sludināt par ģimenes vērtībām, kuras arī paši veido, dzīvo nevis slēpjas, tēlo un mokās, jo cilvēki tak vien ir…

  5. pilnīgs sviests!

  6. Tas nozīmē- ja padzīs no Vatikānas, tā tūdaļ pat un beidzot sabruks uz dubultmorāli stutētā māksloti veidotā katoļu piramīda. Atcerēsimies, ka ka lielākā daļa klēra ir homoseksuāla, taču vienlaikus līdz paranojai homofobiska un ka to paralizē pašu garīdznieku seksuālās orientācijas apspiešana.

Draugiem Facebook Twitter Google+