×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Augusta vidū ieskandinās Garīgās mūzikas festivālu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piecos koncertos no 18. augusta līdz 5. septembrim Rīgā un Liepājā izskanēs 18. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls, kurā varēs dzirdēt Izraēlas un pareizticīgo garīgās mūzikas pērles, kā arī baudīt Jāņa Aišpura (“The Sound Poets”), Riharda Zaļupes un Jēkaba Jančevska jaundarbus, kas sarakstīti īpaši festivālam, iezīmējot jaunākās akadēmiskās mūzikas tendences Latvijā, stāsta rīkotāji.

Festivāla atklāšanas koncertā 18. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks atskaņoti 20. gadsimta krievu nacionālās mūzikas skolas tradīciju karognesēja un sargātāja, komponista Aleksandra Grečaņinova skaņdarbi: “Pie Dievmātes mēs lūdzamies’’ Op. 29, Nr. 12 no Otrās Jāņa Zeltamutes liturģijas, kā arī “Ciešanu nedēļa’’ op. 58. Koncertā uzstāsies VAK “Latvija”, kā arī īpašais viesis – viens no labākajiem kordiriģentiem Krievijā – Vladimirs Kontarevs.

Par tradīciju kļuvušais Latvijas komponistu jaundarbu koncerts izskanēs 25. augustā Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Šogad īpaši festivālam vērienīgus darbus rakstījuši Rihards Zaļupe, Jēkabs Jančevskis un Jānis Aišpurs, atklājot jaunākās akadēmiskās mūzikas tendences Latvijā. Koncertā būs dzirdams VAK “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā, kā arī stīgu orķestris un 2 sitamie instrumenti.

27. augustā Liepājā, bet 28. augustā Rīgas SV. Pētera baznīcā VAK “Latvija” ar ilggadējo sadarbības partneri – Liepājas simfonisko orķestri diriģenta Andresa Mustonena vadībā – atskaņos Izraēlas garīgo mūziku. Programmā: Gioras Feidmana klarnetes improvizācija “Lūgšana”, Betijas Oliveras “Lo Ira Ra” (“Ļauna nebīšos”) korim, klarnetei, akordeonam, klavierēm un arfai, “Adagietto” no Gustava Mālera 5. simfonijas, Ora Beta Šaima “In the self” (“Sevī”) klarnetei un stīgām, kā arī Betijas Olivero “Lūgšanas” korim, klarnetei un orķestrim. Šis būs īpaši aizraujošs piedzīvojums filmas “Šindlera saraksts” cienītājiem – tieši Giora Feidmans filmā ieskaņojis klarnetes solo partijas.

Savukārt festivāla kulminācija un vienlaikus noslēgums gaidāms 5. septembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā, kur VAK “Latvija” un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā atskaņos Antona Bruknera Mesu fa minorā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+