Ekonomika
Auto un moto

Autoceļu uzturētājs paziņo par bedru masveida remontu uz valsts autoceļiem0

Foto: Latvijas autoceļu uzturētājs

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā ir uzsācis bedru masveida remontu uz asfalta seguma valsts autoceļiem.

Lai ceļu lietotāji savlaicīgi varētu plānot savus maršrutus un rēķināties ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem, bedru remontdarbu vietām tiešsaistes režīmā var sekot līdzi lietotnē “Waze” un VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē.

Remontdarbi uz asfalta seguma ceļiem tiek veikti prioritārā secībā. Vispirms bedres tiks saremontētas uz galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem autoceļiem ar lielāku satiksmes intensitāti.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, bedru remonts uz A uzturēšanas klases autoceļiem jāveic līdz 1. jūnijam, uz B uzturēšanas klases autoceļiem līdz 15. jūnijam, uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem līdz 1. jūlijam. Bedres, kuras rodas no jauna, tiek remontētas visa gada garumā

Remontdarbu vietās tiek noteikti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi. Veicot bedru aizpildīšanu, uz autoceļa tiek izvietotas ātruma ierobežojuma un brīdinājuma zīmes.

Remontdarbu laikā to norises vietā lokāli sašaurina brauktuvi un ierobežo braukšanas ātrumu, attiecīgi 70 km/h un 50 km/h.

Šāds ātruma ierobežojums ir nepieciešams, lai satiksmes dalībnieki neapdraudētu viens otru un darbiniekus, kuri strādā uz autoceļa.

Savukārt pēc darbu veikšanas uz vienu diennakti tiek ieviests ātruma ierobežojums 70 km/h un remonta posmu apzīmē ar ceļa zīmi „Uzbērta grants vai šķembas”.

Tas ir nepieciešams, lai emulsijas un šķembu kārta saformētos. Pirms ātruma ierobežojumu noņemšanas brīvās šķembas no autoceļa tiek noslaucītas.

Infografika: Latvijas autoceļu uzturētājs

Plānots, ka bedru remontu veiks vairāk nekā 300 darbinieku jeb 80 remontbrigādes.

LAU aicina autovadītājus ievērot ātruma ierobežojumus un distanci starp transportlīdzekļiem.
Saistītie raksti

Kā arī aicina informēt par ceļu stāvokli valsts autoceļu posmos, zvanot uz VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9 129 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

LA.lv