×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Babītē aiztur pēdējā desmitgadē vērienīgākos maluzvejniekus (Foto, video) (4)

Foto: Valsts policijaFoto: Valsts policija

Valsts policija 14. decembra rītā aizturējusi trīs vīriešus, kuri nodarbojās ar malu zvejniecību Babītes ezerā, un konfiscējusi pēdējo desmit gadu laikā lielāko nelegālo lomu, tostarp vairāk nekā 200 kilogramus karūsu, 60 līņus un astoņas līdakas.

Kā portālu LA.lv informēja Valsts policijā, VP Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja vienība, kas specializējas nelikumīgu medību un zvejas apkarošanā, aizturēja trīs vīriešus, kuri nodarbojās ar maluzvejniecību Babītes ezerā, kas ir īpaši aizsargājama dabas teritorija.

Reaģējot uz anonīmu informāciju par nelikumīgu zveju Babītes ezerā, Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar Vides aizsardzības asociācijas dalībniekiem ierīkoja slēpni pie Babītes ezera, un ap pulksten septiņiem no rīta Valsts policijas darbinieki aizturēja trīs vīriešus, pie kuriem tika atrasti astoņi maisi ar tīkliem (aptuveni 1,2 kilometri), kā arī vairāk nekā 200 kilogrami karūsu, ap 60 līņiem un astoņas līdakas.

Aizturēti tika 1983., 1967. un 1984. gadā dzimuši vīrieši. Kā noskaidrojās, 1967. gadā dzimušais vīrietis jau agrāk administratīvi sodīts par nelikumīgu zveju Babītes ezerā.

Kā norāda Valsts policijas nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas grupas vecākais inspektors Lauris Arājs, šis ir lielākais atsavinātais nelegāli nozvejoto zivju daudzums vismaz desmit gadu laikā un īpaši skumji, ka zivis iegūtas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

Par notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 110. panta Par zivju ķeršanu vai citādu zivju vai ūdensdzīvnieku iegūšanu bez attiecīgas atļaujas vai saudzēšanas laikā, vai neatļautās vietās, vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem (patvaļīga iegūšana), ja tā izdarīta īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai ar to radīts būtisks kaitējums, kas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Papildus vīriešiem būs jāatlīdzina arī zaudējumi par nelegāli nozvejotajām zivīm, kas var sasniegt pat vairākus tūkstošus latu. Lai noteiktu precīzu zaudējumu summu, notikuma vietā ieradās arī Valsts vides dienesta darbinieki.

Valsts policijā piebilda, ka nelegālais loms tiks atdots izbarošanai Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kāpēc interesanti dzīvās zivis neatlaida atpakaļ??????!

  2. GU !, TU TIEŠĀM ESI ĪSTS GU . IZLASI RAKSTU LĪDZ GALAM .

  3. Par tadam izdaribam,vajadzetu apcirst rokas.Loti kaisligs bada kass/////

  4. Mani interesē, kur šis nelegāli iegūtās un likumīgi atņemtās zivis paliek pēc tam ???

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4
Alūksne +2.9
Daugavpils +5.9
Saldus +3.2
Liepāja +4.6
Jelgava +4.6
Ventspils +4.9
Limbaži +4
Madona +4.6
Rēzekne +3.7
Draugiem Facebook Twitter Google+