×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Baloži Dabas muzejā

Foto-LetaFoto-Leta

Šodien, 9. janvārī, Dabas muzejā tiek atklāta izstāde “Baložu simfonija 2013” – divas nedēļas būs aplūkojama putnu audzētāja Genādija Gončarova sporta un dekoratīvo baložu kolekcija.

 

Balodis daudzās kultūrās simbolizē mieru un mīlestību. Vēsturiski šie putni to uzticamības dēļ plaši izmantoti kā ziņneši – tie vienmēr, palaisti no jebkuras vietas, atgriezās mājās. Gadu gaitā baloži ir kalpojuši gan mīlas jautājumu risināšanai, gan bijuši arī militāru konfliktu stratēģiski svarīga daļa.

Pasaulē kopumā ir zināmas vairāk nekā 800 šo putnu šķirnes, bet Latvijā ir četras nacionālās baložu šķirnes, kuras būs iespējams aplūkot un salīdzināt izstādē. Būs apskatāmas arī vairāk nekā 40 dažādas sporta un dekoratīvo baložu šķirnes, varēs klausīties, salīdzināt un atpazīt dažādu putnu balsis. Izstādē varēs uzzināt par baložu audzēšanu Latvijā, par to pieradināšanu un kopšanu. Muzeja speciālisti sestdienās un svētdienās vadīs nodarbības “Viegls kā putns”, kas paredzētas bērniem un citiem interesentiem. Darbosies arī baložu pasts, un būs iespēja nofotografēties kopā ar vienu no izstādes putniem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+