Baltijas velobrauciena Latvijas posmā uzvar slovāku riteņbraucējs Tibors 0

Baltijas daudzdienu velobrauciena “Baltic Chain Tour” vienīgajā posmā, kurš norisinājās Latvijā, ceturtdien uzvaru svinēja Slovākijas riteņbraucējs Patriks Tibors, informē organizatori.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Velobrauciena ceturtajā posmā, kurā dalībnieki veica 179 kilometru distanci no Smiltenes līdz Siguldai, Tibors finišēja pēc trīs stundām, 52 minūtēm un 24 sekundēm. Finišā viņš par piecām sekundēm pārspēja Ivanu Savicki no Krievijas.

Labākais no Latvijas riteņbraucējiem bija Indulis Bekmanis no “Alpha Baltic/Unitymarathons.com” komandas , kurš uzvarētājam zaudēja 23 sekundes un ierindojās 10. vietā. Savukārt “Rietumu-Delfin” komandas braucējs Andris Vosekalns ieņēma 15. vietu, finišējot 44 sekundes pēc uzvarētāja.

Pārējie Latvijas riteņbraucēji finišēja vēl zemāk – Kristofers Rācenājs ieņēma 27., Emīls Liepiņš 29., Reinis Adrijanovs 56., Andris Smirnovs 65. vietu, bet Armands Bēcis nefinišēja. Sacensības turpina 107 dalībnieki.

Kopvērtējumā par līderi kļuva soms Pāvo Pājanens, kurš par deviņām sekundēm apsteidz vācieti Filipu Valslēbenu. Labākais no Latvijas pārstāvjiem ir Bekmanis, kurš ieņem 7. vietu no līdera atpaliekot par 37 sekundēm, bet Vosekalns ir 18. vietā, atpaliekot nedaudz vairāk par minūti.

Piektdien sacensību dalībniekiem velobraucienā būs brīvdiena, bet sacensības atsāksies sestdien ar pēdējiem diviem posmiem Lietuvā. Baltijas velobrauciens, kuram ir piešķirta Starptautiskās riteņbraukšanas federācijas (UCI) 2.2 kategorija, sākās Somijā, turpinājās Igaunijā un Latvijā.

“Baltic Chain Tour” ir tradīcijām bagāts daudzdienu velobrauciens, kurš bija ļoti populārs jau no tā pirmsākumiem – 1950.gadiem. Lai arī pēc Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības atjaunošanas tas apsīka, tomēr 2011. gadā, pateicoties visu trīs valstu riteņbraukšanas federāciju prezidentu noslēgtajam memorandam, sacensības tika atjaunotas, un tās sekmīgi norisinājušās jau divus gadus.