×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

“Balttour” – vērienīgākais pastāvēšanas vēsturē


Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks jau 21. tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour”, kur varēs iepazīties ar jaunās tūrisma sezonas piedāvājumiem gan Latvijā, gan pasaulē.

Izstādē piedalīsies ap 700 tūrisma uzņēmumi no vairāk nekā 38 valstīm, tostarp Taizemes, Tunisijas, Uzbekistānas, Vjetnamas, Ganas un citām tikpat tālām un eksotiskām zemēm. Ar visiem tūrisma piedāvājumiem būs iespējams iepazīties divās hallēs.

No ledus ceļa 
līdz kamieļu sacīkstēm

“Halle “Atklāj pasauli!” pārsteigs ar bagātīgu un vēl nebijušu ārvalstu ceļojumu klāstu par izdevīgām cenām. Pirmo reizi piedalīsies dalībnieki no Portugāles un Lielbritānijas, bet pēc vairāku gadu pārtraukuma izstādē atgriezusies Gruzija,” stāsta BT 1 mediju koordinatore Inese Libere.

“Šogad ļoti plaši būs pārstāvētas mūsu kaimiņvalstis – Igaunija un Lietuva, kas kopā piedalīsies ar vairāk nekā 40 tūrisma uzņēmumiem. Igauņi aicinās doties pa aizsalušās Baltijas jūras ledus ceļu uz Sāmsalu, sastapt dabā lāčus un lūšus, iepazīt viduslaiku pilis, bet lietuvieši – apmeklēt Kuršu kāpu, Jūras muzeju un delfināriju, kas atkal vērs durvis pēc ilgstošas rekonstrukcijas.”

Tūrisma firmas no Apvienotajiem Arābu Emirātiem piedāvās piedalīties kamieļu sacīkstēs un iepirkšanās tūrēs debesskrāpju pilsētā Dubaijā, un Latvijas aģentūras – gandrīz visu pasaules lielāko kruīzu kompāniju pakalpojumus. Izstādē būs arī īpašs Latvijas Ārlietu ministrijas stends, kurā varēs iegūt informāciju par drošību dažādās pasaules valstīs.

“Atklāj Latviju 
no jauna!”


Ar šādu devīzi apmeklētājus sagaidīs halle “Apceļo Latviju!”, kurā daudzi sen zināmi apskates objekti parādīsies citā gaismā, papildināti ar jaunām aktivitātēm. “Plaši pārstāvēti būs visi četri Latvijas novadi un Rīga, kuru stendos varēs atrast informāciju gan par atpūtas iespējām, tradīcijām un pasākumiem, gan iegādāties katram novadam raksturīgos ēdienus un amatnieku darinājumus,” atklāj “Balttour 2014” projektu vadītājs Dainis Bricis.

Šogad Kurzemes stendos būs iespējams sajust Pāvilostas Zvejnieku svētku īpašo auru, Kandavas ozolzīļu kafijas aromātu, Pūres šokolādes garšu un iepazīt jaunu dabas taku “Ainiņas briežudārzs” Snēpelē. Stilizētajā Gulbenes–Alūksnes bānīša vagonā darbosies kolorītās Vidzemes bufetnieces, jaunatklātās Līgatnes Pasaku mājas un Vienkoču parka amatnieki rādīs seno papīra liešanas un ēvelēšanas mākslu, Jaunlaicenes muzejs – pastalu taisīšanas māku, bet Ates muzejs – kā darboties ar liniem. Latgales gastronomiskā tūrisma maršrutos varēs nobaudīt veistūkli, zakuskeņu, kļocki, krupņīku, guļbešņikus, bļiņus, pēc sentēvu metodēm ceptu rudzu maizi, vairāku šķirņu sierus un citus gardumus. Īpašu pārsteigumu sarūpējusi Zemgale – pēc seno vikingu parauga būvētu liellaivu “Namejs”, kas ir 12 metrus gara un divarpus metrus plata.

Makam 
un priekam


Izstādes apmeklētāji varēs piedalīties loterijās un laimēt ļoti vērtīgas balvas, tostarp divu nedēļu ceļojumu uz Bali un kruīzu pa Vidusjūru, kā arī iegādāties aviobiļetes ar atlaidēm. Visas trīs izstādes dienas uz lielās skatuves uzstāsies pašdarbības kolektīvi, kas rādīs visdaudzveidīgākos priekšnesumus, sākot no senās ēģiptiešu nacionālās dejas tanuras līdz vecmāmiņu aerobikai.

Meteņdienas priekšvakarā Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja darbinieki aicinās iet budēļos un piedalīties vienā no senākajām latviešu tradīcijām – bluķa vilkšanā. Bērni kopā ar vecākiem Brīvdabas muzeja ekspozīcijā varēs veidot dažādas maskas, dejot jautro “nāves” vai brašo “lāča” deju, dziedāt, iet senās rotaļās un iesaistīties citās trakulīgās izdarībās.

Uzziņa


 Izstāde “Balttour 2014” atvērta katru dienu 
no 7. februāra plkst. 10, darbosies līdz plkst. 19; 
8. februārī – plkst. 18; 9. februārī – plkst. 17.

 Ieejas maksa: 5 eiro pieaugušajiem, 3,50 eiro skolēniem un pensionāriem.

 Arī šogad izstādi atklās lietišķais “Balttour” forums, kas sāksies jau 6. februārī Rīgas domes telpās.

 Vairāk: www.balttour.lv/forum.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+