×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Balvu muzejā atklās jaunu interaktīvu ekspozīciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 30. septembrī, plkst. 15 oficiāli tiks atklāta jauna patstāvīgā ekspozīcija Balvu Novada muzejā, kas veltīta Ziemeļlatgales nemateriālajam kultūras mantojumam, vēsta Balvu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Mežule.

Mežule stāsta, ka piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgā valodā un izteiksmes veidos tiek atspoguļotas dažādas tēmas, tostarp tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas vietējās vērtības.

“Balvu Novada muzejā realizēts viens no galvenajiem mērķiem – izveidot mūsdienīgu muzeju, kurā tiktu izmantoti dažādi multimediji un inovatīvas tehnoloģijas, lai jaunā ekspozīcija būtu interesanta dažādām paaudzēm un interešu grupām. Autentiski priekšmeti, eksponāti kombinēti ar moderniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām – video projekcijas, novatorisks grafiskais dizains, skārienjūtīgo ekrānu programmās aplūkojams plašs informatīvais materiāls. Jaunā ekspozīcija ļauj uzrunāt dažādu paaudžu cilvēkus vienlaikus, atraktīvā veidā iepazīstina un nodod kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm,” skaidro Mežule.

Pasākums Balvos notiks Eiropas sadarbības dienu ietvaros, kas sāksies plkst.12.00 Lāča dārzā ar akciju “Saglabāsim Dižozolu!”, kuras laikā notiks talka un Balvu dižozola sakņu segšana, Balvu pilsētas skolu audzēkņu uzstāšanās, kā arī dabas darbnīcas “Dzīvība kokā” un lasījums “Zinātne – tas ir interesanti”, sadarbībā ar Daugavpils Universitātes sistemātiskā bioloģijas institūta pētniekiem. Paredzēta arī tradicionālās rudzu maizes degustācija un pārrobežu projekta meistardarbnīcu rezultātā darināto tautas tērpu prezentācija.

Muzeja ekspozīcijas projekts īstenots sadarbībā ar uzņēmumu “Dd studio”, kurš jau 13 gadus darbojas dizaina projektu izstrādes un realizācijas jomā un ir guvis starptautisku atzinību, veidojot mūsdienīgas muzeju ekspozīcijas gan Latvijā, gan ārpus tās.

Muzeja projekts realizēts Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstītā projekta “Saglabāt, lai nepazaudētu!” ietvaros. Pārrobežu sadarbības programmas ietvaros Balvu novada pašvaldība projektam saņēmusi atbalstu 32 9096,36 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+