×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. jūnijs, 2016
Drukāt

Banka “Citadele” iegulda izglītības attīstībā (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Alberta koledžas valdes locekle un līdzīpašniece, Ekonomikas un kultūras augstskolas valdes priekšsēdētāja Anna Saltikova: "Esmu gandarīta, ka "Citadele" neatteica, ņemot vērā banku piesardzību šādu projektu kreditēšanā un piešķirtā kredīta apmēru."

Uzziņa 

* Alberta koledža dibināta 2001. gadā, kad Rīga svinēja savu 800 gadu jubileju, un tika nosaukta par godu bīskapam Albertam, pirmās skolas Rīgā dibinātājam. Alberta koledža ir valsts akreditēta augstākās izglītības iestāde, kas īsteno pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas dažādās specialitātēs. Starptautiski atzītu diplomu par pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studenti iegūst divu vai 2,5 gadu laikā – pilna vai nepilna laika studijās, kā arī e-studijās.

* Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) dibināta 1998. gada 23. jūlijā. 2006. g. 16. novembrī tai piešķirta beztermiņa akreditācija. EKA ir noslēgusi ERASMUS + sadarbības līgumus ar augstskolām Francijā, Itālijā, Lietuvā, Polijā, Maķedonijā, Nīderlandē, Slovēnijā, Spānijā, Turcijā, Vācijā un Ungārijā. Katru akadēmisko gadu ārvalstu partneru saraksts papildinās, katru gadu notiek studentu un mācībspēku apmaiņa ar minētajām valstu augstskolām. Ik gadu vairāki EKA studenti iegūst dubulto diplomu "CAH Vilentum" universitātē Nīderlandē. 67% augstskolas akadēmiskā personāla ir doktora grāds. EKA ir Baltijas valstu pro­grammas dalībniece, kas apvieno vairāk nekā 160 universitātes 14 Baltijas jūras reģiona valstīs.

finanshu_piesprice
Ar bankas “Citadele” izsniegto kredītu viena miljona eiro apmērā Alberta koledža kļuvusi par Ekonomikas un kultūras augstskolas īpašnieci.

Pircējs jūtas gandarīts

“Iecere paplašināt savu darbību radās jau 2008. gadā,” stāsta Alberta koledžas valdes locekle un līdz­īpašniece, Ekonomikas un kultūras augstskolas (EKA) valdes priekšsēdētāja Anna Saltikova, “jā, mums bija iespēja pieņemt arī kāda privāta investora piedāvājumu. Otra iespēja – dibināt jaunu augstskolu. Un, jāatzīst, gandrīz bijām nonākuši līdz tam, ka Latvijā būtu par vienu augstskolu vairāk. Tā kā šīs idejas īstenošanā tāpat bija vajadzīgi lieli ieguldījumi, ar banku “Citadele” jau bijām uzsākuši sarunas par kredīta piešķiršanu. Bet sagadījās tā, ka tieši tajā brīdī toreizējais Ekonomikas un kultūras augstskolas īpašnieks meklēja pircēju. Tādējādi 2014. gadā noslēgtajā darījumā bija ieinteresētas abas puses. Protams, lai saņemtu tik lielu kredītu, bija vajadzīgs nodrošinājums. Tas mums arī bija, tāpēc ka Alberta koledža sekmīgi strādā Latvijā jau piecpadsmit gadus, mums pieder nekustamie īpašumi un uzņēmumu kapitāldaļas.”

Anna Saltikova neslēpj, ka ir gandarīta par to, ka “Citadele” neatteica, ņemot vērā banku piesardzību šādu projektu kreditēšanā un piešķirtā kredīta apmēru.

“Citadelē” strādā precīzi un ātri

Uz jautājumu, kāpēc kredīts ņemts šajā bankā, nevis kādā citā, Anna Saltikova atbild, ka, pirmkārt, “Citadele” ļoti precīzi izskaidrojusi, kas pircējam nepieciešams šāda aizdevuma saņemšanai. Otrkārt, pēc nepieciešamo dokumentu iesniegšanas banka ļoti operatīvi virzījusi tos lēmuma pieņemšanai.

“Pirmās sarunas ar bankas pārstāvjiem par aizdevuma piešķiršanu mums notika 2014. gada janvārī. Bet marta vidū jau varējām noslēgt pirkuma līgumu,” atceras viņa, “koledžai bija sadarbība arī ar citām bankām. Tomēr atšķirībā no tām “Citadelē” attieksme pret klientu ir pavisam cita, birokrātiskās procedūras bankā ir samazinātas līdz minimumam. Šī banka patiešām ir uzticams partneris un labs atbalsts uzņēmējdarbībai, tāpēc esam iecerējuši turpināt sadarbību.”

Darījums attīstībai un izaugsmei

Anna Saltikova spriež, ka ar bankas “Citadele” piešķirto aizdevumu īstenotais darījums ir svarīgs ieguldījums izglītības attīstībā.

Aizvadītajos gados vairākas augstākās izglītības iestādes, izmantojot dažnedažādas iespējas, jau apvienojušās ar koledžām. Viņasprāt, ar šo apvienošanos koledžai tas ir jauns, loģisks attīstības pakāpiens. Reizē ieguvēja ir arī augstskola, kurā bakalaura un maģistra programmās var turpināt studijas jau labi sagatavoti studenti. Abas izglītības iestādes ir kā stratēģiskie partneri, apvienota ir vien abu augstākā vadība. Pašlaik abās izglītības iestādēs studiju programmas ir salāgotas tiktāl, ka Alberta koledžas studenti veiksmīgi var turpināt mācības EKA 3. kursā.

Anna Saltikova pieļauj, ka no šī darījuma ieguvums ir arī Alberta koledžas mācību spēkiem, kuru vidū ir daudz doktora grādu ieguvušie. Taču koledžas statuss neļauj viņiem kļūt par asociētajiem profesoriem, to var tikai augstskolā.

Veiksmes stāsts

Bankas “Citadele” mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece atzīst, ka diemžēl nereti šādi darījumi beidzas nesekmīgi, kas savukārt vairo banku piesardzību. Neveiksmju iemesli mēdz būt dažādi. Dažreiz pircējam pašam trūkst zināšanu un prasmes, lai organizētu uzņēmuma darbību un attīstību. Citreiz pircējs iegādājas uzņēmumu, bet trūkst vajadzīgo speciālistu un prasmīgu vadītāju, kas spēj nodrošināt uzņēmuma sekmīgu darbību.

Bankas pārstāve spriež, ka atšķirībā no citiem šis darījums ir veiksmes stāsts un ka banka nav kļūdījusies, pieņemot lēmumu par apjomīga kredīta piešķiršanu.

“Alberta koledža bija ļoti rūpīgi un pārdomāti sagatavojusi un iesniegusi izsmeļošu informāciju par naudas plūsmu, vadības kompetenci un kredīta nodrošinājumu, kas arī ir galvenie priekšnoteikumi aizdevuma piešķiršanai. Tas ļāva mums samērā ātri un viegli izlemt par aizdevuma viena miljona eiro apmērā piešķiršanu, kaut arī agrāk Alberta koledža nebija mūsu klients,” saka Ieva Vērzemniece.

Apmaksāta publikācija

citadele

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Citadelē” strādā precīzi un ātri – bija kontā nauda > vairs nav !

Draugiem Facebook Twitter Google+