×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. maijs, 2012
Drukāt

BBS apskats: naftas cena Ņujorkā noslīd zem 100 ASV dolāriem

nafta4

Naftas cenas aizvadītās nedēļas laikā samazinājās par apmēram 6% un Ņujorkas biržā viena barela cena noslīdēja zem 100 ASV dolāru atzīmes pirmo reizi kopš februāra.

Galvenais iemesls bija nodarbinātības dati lielākajā pasaules energotirgū – ASV. Aprīlī ASV ir izveidoti 115 tūkstoši jaunu darba vietu, kas ir mazākais apmērs pēdējo sešu mēnešu laikā. Savukārt bezdarba līmenis ASV aprīlī samazinājies līdz 8,1% no darbspējīgajiem iedzīvotājiem. Martā bezdarba līmenis ASV bija 8,2%.

Tirgus bija gaidījis labākus datus par situāciju darba tirgū un tādēļ ir radušās bažas, ka atkopšanās ASV ekonomikā nenotiek tik ātri kā bija domāts līdz šim. Tas savukārt nozīmē, ka pieprasījums pēc naftas un tās produktiem joprojām nebūs tik liels kā plānots.

Nedēļa sākās ar to, ka pirmdien Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI  markas jēlnaftas cena piegādēm jūnijā kritās līdz 104,87dolāriem par barelu. Savukārt “Brent” markas jēlnaftas cena piegādēm jūnijā Londonas biržā saruka līdz 119,32 dolāram par barelu.

Piektdien Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena piegādēm jūnijā bija 98,49 dolāri par barelu, kas ir par 6,1% mazāk nekā iepriekšējās nedēļas beigās. Londonas biržā “Brent” markas jēlnaftas cena kritās līdz 113,16 dolāriem par barelu, kas ir par 5,7% mazāk nekā iepriekšējā piektdienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+