×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. augusts, 2013
Drukāt

Bērns dodas uz rehabilitāciju. Vai vecākam dos darba nespējas lapu?

Foto-LETAFoto-LETA

“Vai gadījumā, ja viens no vecākiem bērnu pavada uz sanatoriju, viņam tiek izsniegta darba nespējas lapa? Manam bērnam ir astma. Jāved uz sanatoriju, kas atrodas otrā Latvijas malā, bet negribas viņu vienu palaist.”
 Inga Kuldīgā

 

Atbild Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vecākā eksperte Anita Jakseboga: “Likums par maternitātes un slimības apdrošināšanu neparedz slimības pabalsta piešķiršanu vecākiem sakarā ar slima bērna kopšanu rehabilitācijas iestādē. Sakarā ar rehabilitāciju slimības pabalstu piešķir tikai tad, ja tā nepieciešama pašai apdrošinātajai personai, tas ir, kādam no vecākiem. Tomēr jautājumu par to, vai vienam no vecākiem jābūt klāt bērnam rehabilitācijas iestādē, izlemj ārstējošais ārsts un atbilstoši situācijai izsniedz vai neizsniedz darbnespējas lapu un atzīmē cēloni “slima bērna kopšana stacionārā” vai “slima bērna kopšana mājās”, ja tas ir dienas stacionārs.

Saskaņā ar likuma normām slimības pabalstu sakarā ar slima bērna kopšanu mātei vai tēvam piešķir tad, ja bērns ir vecumā līdz 14 gadiem. Ja slimo bērnu kopj mājās, pabalstu piešķir no pirmās līdz 14. darba nespējas dienai. Savukārt, ja slimais bērns tiek kopts arī stacionārā, tad pabalstu piešķir par laiku līdz 21 darba nespējas dienai.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+