×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. maijs, 2016
Drukāt

Bērnu darbs tīrai dabai+visbiežāk pārstrādei nodoto elektroiekārtu TOP5 (1)

Pubilicitātes fotoPubilicitātes foto

Šogad “Zaļā josta” iesaistīja Latvijas izglītības iestāžu audzēkņus praktiskā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā ar saukli “Tīrai Latvijai!”, aicinot vākt makulatūru, izlietotās baterijas un nolietoto elektrotehniku.

Ar bērnu aktīvu iesaisti pārstrādei nogādātas 1185,4 tonnas makulatūras, 27,8 tonnas bateriju un 177,8 tonnas nolietotu elektroiekārtu. Tādējādi ne tikai piešķirta jauna dzīve vērtīgiem resursiem, bet arī ievērojami samazināts radīto un apglabāto atkritumu apjoms, samazināts vides piesārņojums un mazinātas klimata pārmaiņas izraisošo gāzu emisija, tā vietā radot skābekli, kas ir tik ļoti nepieciešams ikvienas dzīvas būtnes elpošanai.

Lai arī konkurss tika izsludināts izglītības iestāžu auditorijai, ar bērnu starpniecību tīras vides veidošanā tika iesaistīta visa ģimene. Paralēli izlietoto bateriju kaudzēm dalībnieki pārstrādei nogādāja vecos televizorus, novecojušos monitorus, salūzušos ledusskapjus un citas lielākas un mazākas nederīgās elektroiekārtas, bērnu vecāki apbraukāja lauku radus, atbrīvojot tos no šķūnīšos iekrātām salūzušajām tehnikas vienībām.

Visbiežāk savākto elektroiekārtu TOP 5:

  • Ledusskapji,
  • Vecie televizori,
  • Veļas mašīnas,
  • Printeri,
  • Mājas sadzīves tehnika.

Bateriju_infografiks

Infografiks_Makulatura

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līdz 70% ir arī 0%. Tā par kā veikalā ararlaidēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+