×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. novembris, 2017
Drukāt

Bijušais iekšlietu ministra vietnieks atsakās no Atzinības krusta (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Tiesību katedras asociētais profesors, bijušais iekšlietu ministra vietnieks Ivara Godmaņa pirmajā valdībā Zenons Indrikovs ir nolēmis atteikties no viņam piešķirtā Atzinības krusta.

Ordeņu kapituls ir paziņojis, ka 15.novembrī nolemts atņemt Indrikovam 20.oktobrī piešķirto Atzinības krusta trešo šķiru, pamatojoties uz Valsts apbalvojumu likuma 48.panta pirmās daļas 4.punktu, kas paredz, ka apbalvojumu atņem, ja persona pirms apbalvojuma pasniegšanas iesniegusi Ordeņu kapitulam rakstveida iesniegumu par atteikšanos no tā.

Indrikovs ir dzimis 1938.gadā Aglonas pagastā, mācījies Krievijas PFSR Sabiedriskās kārtības sargāšanas ministrijas augstskolā un PSRS Iekšlietu ministrijas akadēmijā.

Indrikovs ir bijis LPSR Iekšlietu ministrijas Milicijas pārvaldes inspektors, nodaļas vadītāja vietnieks, Milicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks, Iekšlietu ministrijas Minskas augstskolas Rīgas nodaļas priekšnieks un Iekšlietu ministrijas pārvaldes priekšnieks.

Jau atjaunotās Latvijas laikā Indrikovs kļuvis par iekšlietu ministra vietnieku Godmaņa valdībā, vēlāk par Latvijas Policijas akadēmijas rektoru, bet vēlāk darbību turpinājis Daugavpils Universitātē.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Čeka bija pakļauta PSKP CK ideoloģiskajam sekretāram, kas bija Gorbunovs. Bez Gorbunova ziņas un atļaujas nekas daudz maz nozīmīgs netika un nedrīkstēja tikt darīts.

 2. Hmm!Neapdomígi,bet drosmígi.Gan jau tiks ierakstíts melnajà sarakstà un iemests sodienas çekas maisà.Ordeñu dalísanas tradícijas kà PSRS laikos.

 3. Tad, kad Bauskas miliči aizstāvēja Iekšlietu ministrijas ēku, ministrs pats slēpās Valdības ēkā!!!!!

 4. Varbūt Indrikovam joprojām sāp, ka vieglu roku 2000. gadā tika likvidēta Policijas Akadēmija, kuru viņš faktiski izveidoja un padarīja par konkurētspējīgu mācību iestādi, gan ieviešot spēcīgas mācību programmas, gan pulcinot labākos savas jomas speciālistus akadēmiskajos amatos. Daudzi no šodien redzamiem juristiem ir savā laikā beiguši Indrikova vadīto Policijas Akadēmiju. Tas bija viņa mūža projekts, ļoti veiksmīgs projekts, kuru vienā brīdi sabradāja nekompetenti ierēdnīši.

 5. Fotogrāfija neatbilst saturam. Noforografēta Atzinības Krusta 1.šķira, bet tekstā runa par 3.šķiru.

 6. Visu cieņu Indrikovam

 7. Nevis atņem, bet neņem pretī. Bijis komunists un kalpojis milicijā, bet, ja nav skaidrots, kāpēc atteicies, tad savkārt skaidrs, ka ne ordeņa kapitulam, ne šīsdienas varenajiem viņa iemesls nevarēja būt glaimojošs, ja ne bīstams.
  Savādi gan – tauta dievina Gorbunovu, kas vadīja čeku, bet visu žulti izgāž uz miliciju, tiem, kas sargāja no slepkavām, bandītiem un zagļiem.

 8. Būtu interesanti zināt iemeslu – vecuma marasms vai līgums ar čeku?

 9. Komunista sirdsapziņa?

Draugiem Facebook Twitter Google+