×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Bijusī dzīvesbiedre: Ja Zaļkalns noliegtu saistību ar Grosas pazušanu, es viņu nenodotu policijai

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ja Lielbritānijā pazudušais Latvijas pilsonis Arnis Zaļkalns, kurš atzīts par aizdomās turēto pazudušās skolnieces Alises Grosas lietā, atgrieztos Liepājā un savai bijušajai dzīvesbiedrei Līgai Rubežniecei noliegtu saistību ar notikušo, viņa par to neinformētu policiju, aģentūrai LETA atzina Rubežniece.

“Arnis nav maniaks. Ja viņš tāds būtu, es nebūtu dzīva,” emocionāli uzsvēra Rubežniece, piebilstot, ka laikā, kad Zaļkalns atradās cietumā, viņi regulāri apmainījušies ar vēstulēm, turklāt pēc Zaļkalna iznākšanas no cietuma viņa iepazinusies ar viņa lietu.

“Tas, kas teikts britu medijos, nav patiesība. Jā, viņš noslepkavoja savu sievu, taču tas nebija ar iepriekšēju nodomu. Arī tas, ka viņš sašāva sievu, nebija taisnība. Viņa vēl pirms apprecēšanās divas reizes mēģināja izdarīt pašnāvību, turklāt pēc bērna piedzimšanas viņa cieta no pēcdzemdību depresijas. Pēc iznākšanas no cietuma, kur Arnis strādāja, būvējot un atjaunojot mēbeles, viņš sāka jaunu dzīvi. Arnis nekad nevarēja nosēdēt mierā, viņš vienmēr strādāja, vienmēr rūpējās par to, lai mājās būtu ēdiens. Kad Arnis viesojās Latvijā, viņš bieži vien bērnus ņēma līdzi uz Rīgu pie saviem radiniekiem un draugiem, lai svinētu Jāņus vai Jauno gadu. Viņam dzīvē nebija nekā svarīgāka par bērniem. Uz bāriem viņš negāja. Visas svinības mums norisinājās pagalmā vai dzīvoklī. Viņš ļoti rūpējās par savu ģimeni,” uzsvēra Rubežniece, kura atzina, ka pēdējo nedēļu notikumu dēļ neesot spējusi mierīgi gulēt. Tāpat sieviete uztraucas par nevēlamo uzmanību, kas tiek pievērsta viņam bērniem, kuri tagad iet skolā.

Taujāta par Arņa attiecībām ar saviem bērniem, viņa norādīja, ka Arnis regulāri zvanījis un vaicājis, kā viņiem sokas.

“Viņš arī vienmēr sūtīja naudu – 133 eiro. Pēdējo reizi Arnis man piezvanīja 28. vai 29.augustā, sakot, ka pārskaitīs naudu. Tā bija domāta bērniem skolas sākumam, pirmajam septembrim. Tā arī bija pēdējā reize, kad mēs runājām. Viņš gandrīz nekad nesūtīja e-pastus vai īsziņas, mēs pārsvarā sazvanījāmies. Pēc tam, kad viņa māsa man pateica, ka viņš ir pazudis, es divas dienas mēģināju viņu sazvanīt, taču neveiksmīgi,” sacīja Rubežniece, skaidrojot, ka Zaļkalns Lielbritānijā lieto divus tālruņus. Viens no tiem mēneša sākumā neesot darbojies, taču otru bijis iespējams sazvanīt.

“Tas kādu laiku zvanīja, bet tad kāds to it kā nolika. Man gan ir aizdomas, ka tas ir saistīts ar savienojuma kvalitāti,” sprieda Rubežniece.

Vaicāta, vai gadījumā, ja Arnis nolemtu pamest Lielbritāniju, Liepāja varētu būt tā vieta, kur viņš atgrieztos, Rubežniece atzina, ka tāda iespēja pastāv.

“Ja viņš atgrieztos un sacītu, ka nav saistīts ar Grosas pazušanu, es par to neinformētu policiju, taču, ja viņš atzītu, ka ir vainojams meitenes pazušanā, par to gan es informētu,” viņa sacīja, paužot neapmierinātību par Latvijas policijas darbu, nepieņemot Zaļkalna māsas iesniegumu par viņa pazušanu, skaidrot, ka tāds jau esot iesniegts Lielbritānijā. Tāpat policija esot izteikusi dzēlīgas piezīmes par Zaļkalna pagātni.

“Arnis bija sācis jaunu dzīvi. Arī 2009.gada notikums, kad viņš tika aizturēts par uzmākšanos kādai meitenei Lielbritānijā, nav pilnībā patiess. Arnis uz ielas pamanīja kādu meiteni, kura bija tik piedzērusies, ka rāpoja pāri ielai. Viņš steidzās tai palīgā, lai palīdzētu to šķērsot, jo Lielbritānijā satiksmes plūsma ir intensīva. Pēc tam meitene lūgusi Arņa telefonu, lai piezvanītu mammai, taču bija tik nobijusies par to, ko viņa teiks, tādēļ piezvanīja policijai un paziņoja, ka Arnis viņu sazāļojis, taču tā nav taisnība, tas viss ir redzams lietā, kura tika izbeigta,” skaidroja Rubežniece.

“Es ļoti ceru, ka Arnim un pazudušajai meitenei viss ir kārtībā.”

Kā ziņots, Lielbritānijā pazudušais Zaļkalns tika atzīts par aizdomās turēto pazudušās skolnieces Grosas lietā. Iepriekš policija uzskatīja, ka Zaļkalns varētu būt vien vērtīgs liecinieks šai lietā.

Par Zaļkalna atrašanās vietu nav nekādu ziņu kopš 3.septembra, savukārt Grosa ir pazudusi kopš 28.augusta. Viņa pēdējo reizi redzēta videonovērošanas kameru uzņemtā video. Arī Zaļkalnu videonovērošanas kameras fiksējušas tajā pašā vietā, kur meiteni, tikai apmēram 15 minūtes vēlāk.

Lielbritānijas policijai izdevies noskaidrot, ka Zaļkalns Latvijā izcietis sodu par slepkavību. Viņš ticis notiesāts 1998.gadā un ieslodzījumā pavadījis septiņus gadus. Arī Latvijas Ieslodzījuma vietu pārvaldē aģentūrai LETA apstiprināja, ka vīrietim 1998.gadā par slepkavību tiesa piesprieda astoņus gadus cietumā, taču viņu atbrīvoja pirms termiņa.

Savukārt 2009.gadā Zaļkalns jau Lielbritānijā arestēts saistībā ar nepiedienīgu uzbrukumu pusaudzei, tomēr vēlāk lieta izbeigta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+