×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. maijs, 2014
Drukāt

Bordāna partija par dalību vēlēšanās lems pēc dibināšanas (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Dalība šogad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās nav partijas dibināšanas pašmērķis, uzsver bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Tāpēc par dalību vēlēšanās politiskā spēka biedri lems pēc tā nodibināšanas.

Jaunās konservatīvās partijas dibināšana paredzēta nākamnedēļ, 17.maijā, plkst.14 Rīgas Latviešu biedrības namā. Iecerēts, ka tā būs konservatīvā partija, un šie vārdi būs iekļauti arī jaunā politiskā spēka nosaukumā, pastāstīja Bordāns.

Viņš pagaidām neatklāj jaundibināmās partijas līderus, vien norāda, ka viens no šīs ieceres iniciatoriem ir arī bijušais Bordāna padomnieks Jānis Tomels, kurš savulaik bija nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) valdes loceklis.

Bordāns akcentēja, ka šī partija tiek dibināta, balstoties uz konkrētām vērtībām, līdz ar to arī tās politika būs ilglaicīga un vērsta uz stabilitāti.

Bordāns skaidroja, ka konservatīvismam ir dažādi akcenti, tomēr Latvija nākotnē varēs sekmīgi attīstīties tad, ja politika nemainīgi balstīsies uz sešām pamatvērtībām. Viena no šādām vērtībām ir 18.novembra republika, kas nozīmē, ka mēs dzīvojam 1918.gada 18.novembrī dibinātajā Latvijas Republikā, tāpēc ir noraidāmas jebkādas runas par kaut kādu otro republiku, kas radās pēc PSRS sabrukuma.

Vēl starp šīm pamatvērtībām ir latviski runājoša nācija, demokrātija un tiesiskums, tradicionālā ģimene, labklājības valsts un ģeopolitiskā piederība Rietumiem. Runājot par tiesiskumu, Bordāns uzsver, ka piemērojot likumus, nevar ņemt vērā vien likuma burtu – ir jāatceras par likuma garu. Tiesiskuma trūkuma apstākļos demokrātiska valsts iegūst autoritāras valsts pazīmes, kad tautas vara faktiski koncentrējas dažādu grupējumu rokās, uzskata bijušais tieslietu ministrs.

Kā ziņots, Bordāns iepriekš darbojās biedrībā “Demokrātiskie patrioti”, kas pērn septembrī paziņoja, ka pārtaps partijā un startēs vēlēšanās. Līdz ar šādām ziņām nacionālajā apvienībā ietilpstošā partija “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK nolēma Bordānu izslēgt no partijas un atsaukt viņu no tieslietu ministra amata, skaidrojot, ka ministra faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojams ar atrašanos TB/LNNK.

Bordāns gan uzsver, ka jaunā partija nebūs “Demokrātisko patriotu” projekts.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tas nu nav prāta darbs, atkal dibināt jaunas grupiņu partijas un šķelt sabiedrību. vai nu tas ir stulbums, vai provokācija. Un tad vēl “Demokrātiksie patrioti” dibinās un vēl kāds, bet krievi tik berzē rokas un priecājās , to visu redzot.
  Bordāna kungs, VL bijāt, strādāt nespējāt, tie latvieši nebija pietiekoši labi. No kurienes tad tagad gaidat tos superlatviešus, kuri Jums derēs?
  Un Kārlis Ulmanis, kas tam daudzpartiju bardakam pielika treknu punktu, Jums protams, netīk. Loģiski.

 2. ir tālāka latviešu vēlētāju balsu sašķelšana.

  • 2010.gadā saeimas vēlēšanās startēja no Vienotības.
   Neievēlēja! Aizlīda pie NA, bet šis pa kluso jau taisīja savu partiju! Izmeta veci!
   Nu šajās vēlēšanās startēs atkal no citas partijas!
   Izskatās tikpat nenopietna uzvedība kā Baibiņai!
   Staigātājus un nacionālo balsu šķēlējus neviens nemīl! 🙁

 3. Jāni, tā ir skaidra un nevainojama politiskā retorika. Lai veicas, bet neveiksies, ja neatjaunosiet Kārļa Ulmaņa laika Vēlešanu likumu ar GROZĀMIEM sarakstiem un nelikvidēsiet pašreizējo aplamo 5 % barjeru. Jums, lai to panāktu, jāsagatavo referendums par 1926.gada Vēlēšanu likuma ieviešanu, kas nozīmēt, ka teiktais par 1918.gada Latviju atbilst patiesībai un tas ievērokami mainīs politisko sistēmu, partiju monopolu un Koalīcijas padomes prettautisko, slepeno darbību, kam nav likumiska pamata.

 4. Ir jāmaina vēlēšanu likums un nodokļu sistēma!

 5. Jāni, tā ir skaidra un nevainojama politiskā retorika. Lai veicas, bet neveiksies, ja neatjaunosiet Kārļa Ulmaņa laika Vēlešanu likumu ar GROZĀMIEM sarakstiem un aplamo 5 % barjeru. Jums , lai to panāktu, jāsagatavo referendums par 1926.gada Vēlēšanu likuma ieviešanu. kas ievērokami mainīs politisko sistēmu, partiju monopolu im Koalīcijas padomes prettautisko, slepeno darbību, kam nav likumiska
  pamata.

 6. Cienu Bordāna k-gu un ticu.Vēlu veiksmi Latvijai!

Draugiem Facebook Twitter Google+