Dabā
Praktiski

Botāniskajā dārzā Salaspilī neparasti agri uzziedējis sniegpārsliņu koks1


Virdžīnijas sniegpārsliņu koks
Virdžīnijas sniegpārsliņu koks
Publicitātes foto

Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī šonedēļ jau uzziedējis Virdžīnijas sniegpārsliņu koks (Chionanthus virginicus). Līdz šim sniegpārsliņu koks uzplaucis vairākas nedēļas vēlāk, jūnija vidū, informē NBD pārstāve Ilze Ķigure.

Viņa klāsta, ka savvaļā sniegpārsliņu koks sastopams Ziemeļamerikā, kur var sasniegt pat 10 metru augstumu. Šis augs ir liels retums un sastopams lielākoties tikai kolekciju stādījumos.

 

Latvijas apstākļos tas reti kad pagūst nogatavināt sēklas. Ar spraudeņiem koku pavairot problemātiski, jo auga jaunie dzinumi nobriest ļoti ātri un nedzen saknes, savukārt potēšanu sarežģī piemērotu potcelmu trūkums.

“Virdžīnijas sniegpārsliņu koks atbilstību Latvijas klimatiskajiem apstākļiem parādījis ne tikai NBD Salaspilī, bet arī Kalsnavas arborētumā, kur bagātīgi ziedējis arī pēc bargām ziemām,” norāda NPD pārstāve.

Viņa piebilst, ka Botāniskajā dārzā joprojām krāšņi zied rododendru kolekcija, ceriņi, veigelas, spirejas, asinssarkanā zirgkastaņa, pirmos ziedus vēruši arī īrisi un kokveida peonijas.

NBD atvērts katru dienu no plkst.8 līdz 20. Dārza oranžērija atvērta no otrdienas līdz sestdienai no plkst.8 līdz 17; pirmdienās, svētdienās un svētku dienās slēgta.

LA.lv