×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. jūlijs, 2016
Drukāt

Bremzes ir trīsdesmitgadīgie birokrāti. Saruna ar Andri Ameriku (9)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzē” viesojās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks ANDRIS AMERIKS (“Gods kalpot Rīgai”).

– Vispirms politiskie jautājumi partijas priekšsēdētājam Amerikam. Ziniet, jūsu partneris Ušakova kungs ar karikatūras publicēšanu ir aizskāris mūsu lasītājus, latviešus. Pats esat no represēto dzimtas. Vai neesat ar kolēģi pārrunājuši, ka vienas partijas līderim tā nepiedien rīkoties?

A. Ameriks: – Esmu teicis kolēģim domē, ka mūsu koalīcijas mērķis, kamdēļ kopā strādājam, ir padarīt Rīgu par sakārtotu, attīstītu pilsētu. “Gods kalpot Rīgai” ir municipālpartija, un cilvēki nāk un prasa praktiskus risinājumus tām lietām, kam jānotiek pilsētā. Tajā ziņā manas partijas un “Saskaņas” sadarbība ir laba. Ja runājam par Ušakovu kā partijas līderi – tā ir pārstāvēta Saeimā un viena no Latvijas politikas sastāvdaļām, tāpēc es domāju, ka šī karikatūra nebija veiksmīgas komunikācijas mēģinājums, lai vērstu uzmanību uz to vai citu problēmu.

– Mūsu avīzē intervētā Brokas kundze atzina, ka palaikam Nacionālās apvienības frakcija tiekoties ar “GKR” politiķiem. Vai tās ir sarunas aiz slēgtām durvīm – vai pavērsiet priekškaru, par ko apspriežaties?

– Trīs gadu darbs visiem 60 šī sasaukuma deputātiem bijis vērsts uz to, lai izdarītu nevis ko sliktu, bet labu. NA frakcija ir trešā lielākā domē, un, ja viņi izrāda iniciatīvu nākt un diskutēt par būtiskiem jautājumiem, mēs ņemam vērā NA argumentus. Man tas šķiet svarīgi. Taču nerunājam ne par jaunām koalīcijām, ne politiskām akcijām. Dialogs skar domes darbu, un tas ir pozitīvi. Cits piemērs, ka mazākā domes “Vienotības” frakcijā ir cilvēki, kas saka, ka viņu domas neuzklausa. Tāpēc Latvijas leģendārais basketbolists Kārlis Strēlis izlēma aiziet no “Vienotības” un pievienoties “GKR”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ierēdniecībā atnākusi paaudze ap 30 gadu vecumā. Viņi negrib riskēt, pieņemt lēmumus.
  —————————————
  Tieši tā. Prieks, ka ir kāds, kurš beidzo to pasaka. Es to sau jau labu laiku. Tada birokrātija, kāda ir tagad, PSRS laikos sapņos nerādījās. Tie, kuri strādājuši tajos laikos, nespēj to pieņemt,bet jaunie ne tikai pieņem to kā pašsaprotamu, bet paši labprāt to vairo, jo viņi nezina kā ir citādak.pNormatīvie akti tiek nemitgi grozīti grozīšanas pēc.
  Mazs piemērs – nodarbinātības programma “Algotie pagaidu darbi pašvaldībās” līguma ar bezdarbnieku forma, ko izstrādā NVA, pērn mainījs 2 reizes, pamainīja vārdu kārtibu vienā rindkopā. Tādu piemēru ir daudz un tas viss sarežģī normālu darbību

 2. …ārkātīgi blēdīgs ģīmis

 3. Kāpēc LA tik lielu uzmanibu pievērš misteram 20% un Ušakovam?
  Varbūt, ka arī kaut kas atlec?

 4. Ušakova lielā brāļa politologi apgalvo, ka nepēŗkot Eiropas preces (arī šprotes) tiek sodīta Amerika. Vai “Saskaņai” un tās sabiedrotajiem nevajadzētu atklāti paziņot, ka sodot Ameriku neko netirgosim Krievijai?

  • barotaja mate Rigas domee MAZEPINS IR SPRADZIENBISTAMA PERSONA-владелец «Уралхима» Дмитрий Мазепин заинтересован в приобретении Одесского припортового завода (ОПЗ), который перерабатывает и готовит к транспортировке химические продукты. Среди кандидатов на покупку завода «Известия» называют украинских предпринимателей Игоря Коломойского и Дмитрия Фирташа.

   • likvidejiet krievu atbalstito hokeju Rigaa un Ushakova krievziidu bandu kuru sponsoree URALXIM MICHAILS MAZEPINS LAI LATVIJA VARETU UZELPOT

 5. Amerika kungs jau nu gan varēja pastāvēt klusu,viņi abi ar Ušakovu jau sen Rīgu izpārdevuši.Palicis tikai viņu tizlais smaids,blēdiskais.

 6. te nu kungam būs taisnība, vairumā tie nezinoši, bez pieredzes, lecīgi ar ambīcijām pilnu pakaļu, protams, ir arī izņēmumi, kā jau visur

 7. Bremzes ir tādi padomšiei kā krievmīlis Andris Ameriks.

Draugiem Facebook Twitter Google+