Dabā
Laika ziņas

Brīdina par salnu iespējamību2

Foto: AFP

Pirmdienas rītā Latvijas debesis sedz plāni mākoņi, caur kuriem visā valstī spīd saule, liecina meteoroloģiskā informācija.

Vēja tikpat kā nav.

Gaisa temperatūra saullēktā bija +3..+8 grādi, bet atsevišķās vietās, pārsvarā Jūrmalā un Rīgā, +9..+11 grādu.

Deviņos rītā gaiss iesils līdz +13..+18 grādiem.

Rīgā gaisa temperatūra saullēktā bija +6 grādi starptautiskajā lidostā un +10..+12 grādu pilsētas centrālajā un ziemeļu daļā.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien Latvijā bija +19..+22 grādi, piekrastē +14..+18 grādu.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 20.maijā bija +32 grādi Krētā un +39 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -4..-6 grādi kalnos Centrāleiropā un Islandē, kā arī Vorkutā, Krievijā.

Otrdien un trešdien gaidāms lietus, bet nedēļas otrajā pusē nostiprināsies jauns anticiklons un nokrišņi mitēsies

Pirmdien laika apstākļi ievērojami nemainīsies – saglabāsies sauss laiks un mākoņu būs maz, prognozē Latvijas, vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra. Savukārt, otrdien un trešdien Latviju šķērsos gubu-lietus mākoņu zonas, iespējams arī pērkona negaiss, kura laikā vietām iespējams gan brāzmains vējš, gan stiprākas lietavas. Tomēr nedēļas otrajā pusē virs Ziemeļeiropas izveidosies jauns anticiklons, tādēļ atkal gaidāms pārsvarā sauss un mēreni silts laiks.

Naktī uz pirmdienu gaisa temperatūra daudzviet pazemināsies līdz +4…+8. Saglabājoties lielākoties skaidram laikam, nakts stundās straujāk pieaugs relatīvais mitrums, līdz ar to no rīta vietām veidosies migla, dūmaka. Atsevišķos rajonos zāles virskārtā iespējamas salnas.

Pirmdien dienas laikā debesis būs vien daļēji mākoņainas, pūtīs lēns vējš un nokrišņi nav gaidāmi. Gaiss dienas laikā sasils līdz +19…+24, vien Kurzemē līča piekrastē būs nedaudz vēsāks +16…+19 grādi.

Otrdien un trešdien virs Baltijas valstīm atradīsies mazāk stabila gaisa masa, tādēļ debesis biežāk aizklās mākoņi un daudzviet sagaidāms lietus, iespējams arī pērkona negaiss. Gaisa temperatūra dienas laikā būs +18…+22, bet vēsāks būs Kurzemes piekrastē +15…+19°. Nakts laikā gaiss atdzisīs līdz +9…+14. Pūtīs lēns vējš, bet negaisa laikā sagaidāms arī brāzmains vējš.

Nedēļas otrajā pusē no ziemeļiem pastiprināsies jauns anticiklons, līdz ar to gaidāms lielākoties skaidrs, sauss un mēreni silts laiks. Šajās dienās gaisa temperatūra būs +18…+24 grādu robežās, bet atsevišķās vietās gaiss varētu iesilt arī nedaudz vairāk.

Pierimstot vējam, vietām veidosies migla, dūmaka. Nakts laikā gaisa temperatūra strauji pazemināsies un saglabāsies salnas iespējamība zāles virskārtā.

LA.lv