×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Brīdina “Rietumu banku” par nepietiekamu reputācijas riska izvērtējumu darījumos ar klientu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

''Rietumu banka'' ir viena no 11 Latvijā strādājošām finanšu iestādēm, kuras pēdējos gados rūpīgi pārskatījušas savu nerezidējošo klientu bāzi.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēmusi izteikt brīdinājumu AS “Rietumu banka” par nepietiekamu reputācijas riska izvērtējumu darījumos ar klientu, informē FKTK.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likuma prasībām bankām jāizstrādā piesardzīga stratēģija un jānodrošina iekšējā kontroles sistēma, kas ļauj savlaicīgi identificēt, novērtēt un analizēt kredītiestādei būtiskus riskus.

Tas nozīmē, ka, nodrošinot efektīvu risku pārvaldīšanu atbilstoši savam darbības modelim, bankas pienākums ir atturēties no tādām darbībām, kas varētu pakļaut to vai Latvijas finanšu sistēmu kopumā paaugstinātam riskam, arī reputācijas riskam.

FKTK, veicot uzraudzību, seko tam, lai bankas nepārtraukti pilnveidotu savas iekšējās kontroles sistēmas atbilstoši likumu prasībām un labākās prakses standartiem, lai savlaicīgi identificētu, novērtētu, analizētu un pārvaldītu kredītiestādēm raksturīgus un varbūtējus riskus kā to nosaka Kredītiestāžu likuma 34.2 pants.

Konstatējot AS “Rietumu banka” pieļautos trūkumus reputācijas riska izvērtēšanā, kā arī ņemot vērā lietas faktiskos apstākļus, FKTK pieņēma lēmumu izteikt bankai brīdinājumu, tādējādi mudinot tirgus dalībnieku izvairīties no līdzīgiem pārkāpumiem nākotnē.

Bankai ir tiesības apstrīdēt FKTK lēmumu Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā, piebilst komisijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kam ta "Rietumu" banka Atbildēt

    pieder? Ka sauc tas galvenos investorus-ipasniekus? Kur tie atrodas?

Draugiem Facebook Twitter Google+