Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
10. oktobris, 2014
Drukāt

Brīdina “Rietumu banku” par nepietiekamu reputācijas riska izvērtējumu darījumos ar klientu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

AS ''Rietumu banka'' administratīva ēka.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēmusi izteikt brīdinājumu AS “Rietumu banka” par nepietiekamu reputācijas riska izvērtējumu darījumos ar klientu, informē FKTK.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likuma prasībām bankām jāizstrādā piesardzīga stratēģija un jānodrošina iekšējā kontroles sistēma, kas ļauj savlaicīgi identificēt, novērtēt un analizēt kredītiestādei būtiskus riskus.

Tas nozīmē, ka, nodrošinot efektīvu risku pārvaldīšanu atbilstoši savam darbības modelim, bankas pienākums ir atturēties no tādām darbībām, kas varētu pakļaut to vai Latvijas finanšu sistēmu kopumā paaugstinātam riskam, arī reputācijas riskam.

FKTK, veicot uzraudzību, seko tam, lai bankas nepārtraukti pilnveidotu savas iekšējās kontroles sistēmas atbilstoši likumu prasībām un labākās prakses standartiem, lai savlaicīgi identificētu, novērtētu, analizētu un pārvaldītu kredītiestādēm raksturīgus un varbūtējus riskus kā to nosaka Kredītiestāžu likuma 34.2 pants.

Konstatējot AS “Rietumu banka” pieļautos trūkumus reputācijas riska izvērtēšanā, kā arī ņemot vērā lietas faktiskos apstākļus, FKTK pieņēma lēmumu izteikt bankai brīdinājumu, tādējādi mudinot tirgus dalībnieku izvairīties no līdzīgiem pārkāpumiem nākotnē.

Bankai ir tiesības apstrīdēt FKTK lēmumu Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā, piebilst komisijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kam ta "Rietumu" banka Atbildēt

    pieder? Ka sauc tas galvenos investorus-ipasniekus? Kur tie atrodas?

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+