×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2018
Drukāt

Briest starptautisks enerģētikas konflikts: “Gazprom” ignorē ES direktīvas un Latvijas likumu (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Enerģētikas likums no šī gada aizliedz gāzes piegādātājiem vienlaicīgi – kā tas bijis līdz šim – būt arī gāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas līdzīpašniekam. Ja Krievijas gāzes milzis “Gazprom” no šī biznesa neaizies, Latvijai būs jālemj par atbildes soļiem.
Līdz ar to, iespējams, briest konflikts enerģētikas nozarē. “Gazprom” ignorējis Eiropas Savienības (ES) direktīvas un Latvijas likuma prasības un joprojām turpina būt viens no Latvijas gāzes infrastruktūras saimniekiem, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Gāzes infrastruktūra, tostarp Inčukalna zemes dzīles, pieder pārvādes operatoram “Conexus Baltic Grid”. Valsts uzņēmums “Augstsprieguma tīkls” nesen nopirka 34% šī uzņēmuma akciju, kas ir tikpat, cik kontrolē “Gazprom”.

Kāpēc Krievijas valsts kompānija līdzīgi kā Jura Savicka pārstāvētā “Itera” un Vācijas zilā kurināmā piegādātāji akcijas nav pārdevusi, “TV3 Ziņām” neizdevās noskaidrot. “Gazprom” sabiedrisko attiecību nodaļa uz e-pastā nosūtītiem jautājumiem atbildi nesniedza.

Enerģētikas likuma normu izpildi kontrolē regulators, kurš līdz 10.janvārim gaida oficiālu paziņojumu no “Conexus” par akcionāru struktūru. Taču jau tagad neesot šaubu, ka “Gazprom” vēlme turpināt būt saimniekiem Latvijas gāzes sistēmā, ir pretlikumīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Un kas no tā mainīsies, ja Gazprom savas akcijas Conexus Baltic Grid nodos kādam, tieši šim mērķim izveidotam, savam meitas uzņēmumam? Nekāda konflikta nav, ir tikai vēsturiski veidojusies neatbilstība jaunajam likumam, par ko vairāk būtu jādomā visādu Regulu un Direktīvu vietējiem pārņēmējiem.

  2. toties Lietuvieši ir malači , raškas laicīgi pasūtīja uz poda . Nu ko pirksim no Lietuviešiem ievesto no civilizētām valstīm !

  3. Ja Krievija aizgriezīs krānu, tad tās direktīvas varēs pakārt tikai vienā vietā. Tik tālu ir novedušas Latviju aklās sankcijas. Par laimi Latvijā ziema silta…//Arī zemniekiem šis sankcijas nav izdevīgas, bet visi klusē kā tādi kaujami jēri. Bet pat armijas tankos lej Krievijas degvielu. Vispār jau traģikomiski…

  4. Vetra udensglaze. Ni nodalija uzglabasanu no parvades uazprom sliktais? Ja Rorgazei tadn sadales. Kapec tikai Gas pat akcijas, kapec vacieti nekar aiz zvaniem. Un Gazprom nav ES valsts. Parejat uz Krieviju, sankcijas atbalstat.

  5. bez jautājumiem, uz kuriem neatbild, atbildes tāpat ir skaidras.

  6. Tad tik turpinām pīties ar lielo kaimiņu lāci tālāk :))
    kas Gazprom (am) ir ES direktīva un Latvijas likums . . . .

Draugiem Facebook Twitter Google+