×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. augusts, 2013
Drukāt

Brīvdabas muzejā notiks trešais mūsdienu amatniecības festivāls

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 11.augustā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls, kurā būs iespēja aplūkot un iegādāties ap 120 amatnieku darinājumu, kas tapuši, apvienojot tautas mākslas tradīcijas ar mūsdienu prasībām un tehnoloģiskajām iespējām.

Mūsdienu amatniecības festivāls darbosies no plkst.10 līdz 17, un tajā līdztekus amatniecības izstrādājumu tirdziņam varēs iegādāties arī pārtikas produktus, piedalīties zīda apgleznošanas, dekupāžas, rotu veidošanas, mākslīgo ziedu darināšanas un citās radošajās darbnīcās, informēja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas pārstāve Eva Birzleja.

Pasākuma laikā mazākie apmeklētāji varēs vizināties zirga mugurā, bet Kurzemes zvejniekciema pļaviņā apmeklētājiem būs iespēja vērot un piedalīties izstrādājumu tapšanā, kā arī baudīt muzejam neierastu muzikālo fonu “RadioNABA” dīdžeju pavadībā.

Brīvdabas muzeja amatniecības festivāls ir jauna tradīcija, kas apzina un aktualizē Latvijas amatnieku daudzveidīgās radošās izpausmes. Festivāls Brīvdabas muzejā notiks jau trešo reizi.

Festivālam tika aicināti pieteikties Latvijas amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus, radot darbus ar reizē praktisku un māksliniecisku vērtību.

Šogad Mūsdienu amatniecības festivālā piedalīsies ap 40 jaunu dalībnieku, kuri iepriekš tika aicināti parādīt savus darinājumus īpašai komisijai, piemēram, “Etnoteks” ar etnogrāfisko rakstu audumiem un izstrādājumiem no kokvilnas un “RixWood” ar oriģināliem un praktiskiem koka aksesuāriem, kas paredzēti vismodernākajiem mobilajiem tālruņiem un citām ierīcēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+