×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

Būs jāreģistrē ne tikai mēslošanas līdzekļi, bet arī substrāti (3)

Foto - Uldis MuzikantsFoto - Uldis Muzikants

Ilustratīvs foto

Lai noteiktu mēslošanas līdzekļu un substrātu reģistrācijas un tirdzniecības prasības, kā arī uzraudzības un kontroles kārtību, valdība šodien apstiprināja jaunus Ministru kabineta noteikumus.

Līdz šim spēkā esošie noteikumi noteica prasības mēslošanas līdzekļu identifikācijai, reģistrācijai, tirdzniecībai, uzraudzībai un kontrolei, savukārt jaunie noteikumi ir papildināti ar analogām prasībām arī substrātu reģistrācijai.

Lai varētu īstenot savstarpējās atzīšanas principu starp Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas valstīm un Turciju, noteikumi nosaka Latvijā ievesta mēslošanas līdzekļa un substrāta paziņošanas un dokumentu iesniegšanas kārtību, nevēlamo piemaisījumu maksimāli pieļaujamo koncentrāciju, uzraudzības, kontroles un uzskaites kārtību.

Tāpat noteikts – ja kādā no iepriekš minētajām valstīm likumīgi tirgotam mēslošanas līdzeklim vai substrātam ir noteiktas lielākas maksimālās nevēlamo piemaisījumu novirzes nekā Latvijā un ja tās ir pārsniegtas, tad Valsts augu aizsardzības dienests varēs aizliegt mēslošanas līdzekļu vai substrātu tirdzniecību.

Noteikumi paredz arī citus precizējumus, kā, piemēram, kādā veidā mēslošanas līdzekļu un substrātu etiķetē norādāms reģistrācijas apliecības un atļaujas numurs un kā lietojama norāde “Atļauts lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā”.

Noteikumi attiecas uz mēslošanas līdzekļu un substrātu ražotājiem, iepakotājiem un ievedējiem.
Jaunie “Mēslošanas līdzekļu un substrātu identifikācijas, kvalitātes atbilstības novērtēšanas un tirdzniecības noteikumi” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Uzņēmējs ir kā slaucama govs,kā suns kuru var visādi spārdīt.

  2. vai man savas pļekas arī būs jāreģistrē lai varētu identificēt?

  3. Nesen, liekas gada sākumā, jau kaut ko mainīja šajos noteikumos. Tagad atkal ierēdņu armija uzdarbojas:
    precizē, nosaka, norāda, utt. Spēj tik izsekot visam līdzi, ja nē, atļauju atņems! Vai tad nevar vienreiz izdomāt visu līdz galam un tad uzrakstīt noteikumus, lai vismaz gadi pieci ir miers? Ražotāji tiek uzskatīti par tādām kā lellēm, kā padomju laikos, kurus var grūstīt un stumdīt, kā un kad tikai kuram ierēdnītim iepatīkas.

Draugiem Facebook Twitter Google+