Latvijā
Sabiedrība

Būs jārēķinās ar “Leopardo” 2


Fernando Alehandre sarunā ar “LA” uzsvēra, ka Spānijas karavīri ir gatavi stāvēt kopā ar sabiedrotajiem uz frontes līnijas un aizsargāt Latviju.
Fernando Alehandre sarunā ar “LA” uzsvēra, ka Spānijas karavīri ir gatavi stāvēt kopā ar sabiedrotajiem uz frontes līnijas un aizsargāt Latviju.
Foto – Karīna Miezāja

“Šis ir Leopardo tanks, būvēts Spānijā, mums līdzi ir arī kāpurķēžu bruņumašīnas “Pizzaro”, ar šādas tehnikas izvietošanu mēs vēlamies parādīt solidaritāti Latvijai,” vakar “LA” pēc NATO paplašinātās operācijas kaujas grupas sagaidīšanas ceremonijas sacīja Spānijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Fernando Alehandre, uzsverot, ka Spānija ir daļa no NATO un tā aizstāvēs jebkuru NATO dalībvalsti, ja tiks lūgta palīdzība. No politiķiem atklāšanas ceremonijā un preses konferencē izskanēja, ka kaujas grupa ir NATO vienotības un kolektīvās aizsardzības apliecinājums. Turklāt NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, raksturojot operāciju, lietoja stingrus vārdus: “Visi par vienu, viens par visiem.” Svinīgajā ceremonijā Ādažos piedalījās visu bataljonā ietilpstošo valstu – Kanādas, Spānijas, Itālijas, Slovēnijas un Albānijas – karavīri.

NATO ģenerālsekretārs uzsvēra, ka misija Latvijā ir daļa no plašākas “ainavas”, jo Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā kopumā pašlaik atrodas vairāk nekā 4000 karavīru. Uz jautājumu, vai rudenī paredzēto Krievijas mācību “Zapad 2017” laikā vajadzētu Latvijā izvietot vēl vairāk karavīru, viņš atbildēja, ka reģionā notiek dažādas mācības, un NATO ir arī citi spēka veidi, piemēram, ātrās reaģēšanas grupas, kas var tikt ātri pārsviestas uz nepieciešamo reģionu. “No Krievijas pašlaik neredzam tiešus un nenovēršamus draudus, Krievija gan veido savu militāro sistēmu, tomēr esam piedzīvojuši to, ka Krievija lietojusi savu spēku pret kaimiņiem, kā tas notika Gruzijā un Ukrainā,” sacīja NATO ģenerālsekretārs.

Spānijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Fernando Alehandre atbildēja arī uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem.

 

Kāda bija Spānijas motivācija iesaistīties operācijā?

F. Alehandre: Mūsu motivācija ir skaidra – Latvija un Spānija ir sabiedrotie, un mēs vēlamies tādi būt uz frontes līnijas. Mēs dodamies, kur mums jādodas, lai pildītu savas saistības, un mēs ticam tam, ka NATO ir visaptveroša. Ar dalību operācijā mēs parādām solidaritāti un saliedējamies ar Latviju. Mēs vēlamies, lai NATO saprot mūsu izaicinājumus, kurus piedzīvojam pie sevis dienvidos, tāpēc palīdzam sabiedrotajiem ziemeļos. Spānija pašlaik saskaras ar milzīgām terorisma problēmām un situāciju, kas ir Ziemeļāfrikā un Vidusjūras reģionā.

 

Spānijas kontingentu sauc par vissmagāko tehnikas ziņā…

Šis ir Leopardo tanks, būvēts Spānijā, mums līdzi ir arī kāpurķēžu bruņumašīnas “Pizzaro”, ar šādas tehnikas izvietošanu mēs vēlamies parādīt solidaritāti Latvijai.

 

Ko jūs sagaidāt no saviem karavīriem šeit Latvijā?

Mēs gaidām, ka mūsu karavīri veiksmīgi iekļausies un dzīvos multinacionālā vidē. Mēs gribam pārbaudīt savas spējas un militāro tehniku citā vidē, tādēļ vedam līdzi tankus un kājnieku bruņumašīnas, kas būs ļoti noderīgas arī ziemas apstākļos. Iepriekš esam uz Latviju sūtījuši savus kolēģus, lai izpēta vides un ainavas apstākļus. Vēlamies arī, lai mūsu karavīri iesaistās komunikācijā ar vietējiem iedzīvotājiem.

Kanādieši teic, ka veidos saikni ar vietējo sabiedrību, spēlējot hokeju, un kā ar jums?

Mēs varētu pamācīt cilvēkiem uzlabot futbola iemaņas.

 

Jūsu valstī ir “Barcelona” un citas komandas…

Beidziet taču, kāda “Barcelona”? “Real Madrid”!

 

Vai Spānija nopietni uztver iespējamās Krievijas propagandas mašīnas provokācijas?

Mūsu vienību komandieri apzinās šo jautājumu, un viņi to saprot. Tomēr, lai kādas pūles pieliktu Krievija, mēs atbildēsim ar profesionālismu, un tas ir vienīgais līdzeklis, kas palīdz. Krievi var melot, cik grib, un izdomāt visu ko, bet es tomēr paļaujos uz saviem karavīriem.

 

Kāds ir Spānijas sabiedrības noskaņojums par spēku nosūtīšanu uz Latviju?

Valdībai ir skaidri nolūki – mēs parādām solidaritāti un saliedētību, mēs neizaicinām 5. pantu un to pildīsim, ja latvieši kādreiz sastaptos ar agresiju.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
No populāra veikala plauktiem liek izņemt attēlā redzamos auskarus; cilvēkus aicina atgriezt preci
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Vecrīgā pieķertais taksometra šoferis cenšas vainu uzvelt klientam
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kurzemē slimnīcā nogādā vilciena notriektu velosipēdistu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka noslēgusi pastāvīgu darba līgumu ar Saeimas “izsvilpto” Kušneru
4 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
58 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija brīdina savus pilsoņus un ierindo Zviedriju augstākajā terora draudu līmenī
2 stundas