×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Čehijas policija deputāta mājās atklājusi paslēptus 30 miljonus kronu

Čehijas policija paturējusi apcietinājumā kreisās opozīcijas deputātu, pie kura mājās zem grīdas atrasti paslēpti 30 miljoni Čehijas kronu (822 tūkstošiem latu), Prāgā paziņojusi prokuratūra.

“Bēgšanas riska dēļ deputātam Dāvidam Ratam piemērota pagaidu aizturēšana,” paziņoja prokurore. Lielā naudas summa tika atklāta, pārmeklējot politiķa māju, pēc tam kad viņš tika pieķerts ar septiņiem miljoniem kronu (aptuveni 192 tūkstošiem latu) rokās. Čehijas mediji ziņoja, ka 46 gadus vecais deputāts nesis šo naudu kurpju kastē.

Saskaņā ar mediju vēstīto, Rats izmeklētājiem apgalvojis, ka nav zinājis par kastē esošo naudu un domājis, ka tur atrodas vīna pudele. Viņš esot bijis ļoti pārsteigts, kad atklājies patiesais kastes saturs. Rats – reģionālais gubernators un bijušais veselības ministrs – ir viens no astoņiem cilvēkiem, kuri tika arestēti un apsūdzēti Eiropas Savienības interešu kompromitēšanā, kukuļdošanā, kukuļņemšanā un krāpšanā saistībā ar valsts pasūtījumiem. Rata lieta saistīta ar ES sponsorētu slimnīcas rekonstrukciju Kladno, uz rietumiem no Prāgas.

Čehiju pēdējā laikā satricinājuši vairāki korupcijas skandāli, kuriem cieši seko līdzi Eiropas Komisija. Aprīlī nosacīts 18 mēnešu cietumsods tika piespriests centristu deputātam Vitam Bārtam, bet bijušais Prāgas mērs Pāvels Bēms tika ierauts skandālā, atklātībā nonākot noklausītiem telefonsarunu ierakstiem, kas liecina, ka viņš ļāvis ietekmīgam uzņēmējam pieņemt lēmumus Prāgas domes lietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+