×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Ceļojumu firma apkrāpusi simtiem cilvēku; lieta nodota kriminālvajāšanai (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jūnija vidū Valsts policija (VP) kriminālvajāšanai nodevusi kriminālprocesu pret tūrisma aģentūras SIA “Ceļojums Tev” amatpersonām saistībā ar krāpšanām ar ceļojumu piedāvājumiem, kuros cietusi vismaz 201 persona, aģentūru BNS informēja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka apkrāpta vismaz 201 persona, kura samaksājusi par ceļojumu, bet pakalpojumus paredzētajā apjomā nav saņēmusi. Kopējais radītais materiālais zaudējums ir 218 009,74 eiro.

Pirms pāris gadiem VP saņēma informāciju par personām, kuras, iespējams, apkrāptas, iegādājoties ceļojumus tūrisma aģentūrā SIA “Ceļojums Tev”. 2013.gada 19.septembrī saistībā ar notikušo tika sākts kriminālprocess par krāpšanu lielā apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka klienti, iepazīstoties ar SIA “Ceļojums Tev” piedāvātajiem tūrisma braucieniem uz Eiropas Savienības un Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstīm, ar minēto komersantu noslēdza tūrisma pakalpojumu sniegšanas līgumus. Tūrisma aģentūras klienti rēķinus apmaksājuši skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu uz SIA “Ceļojums Tev” kontiem.

Par to, ka uzņēmums savas saistības nav izpildījis, klienti uzzinājuši īsi pirms izceļošanas vai atrodoties jau ārvalstīs – viesnīcu rezervācijas bijušas anulētas, jo tūrisma aģentūra nebija apmaksājusi rēķinus. Tādējādi klienti, kuri atradās ārvalstīs un par tūrisma braucienu bija norēķinājušies pilnā apmērā, atkārtoti apmaksāja tūrisma pakalpojumus vai par saviem līdzekļiem atgriezās Latvijā.

Kriminālprocess par krāpšanu lielā apmērā sākts pret divām 1978.gadā un 1981.gadā dzimušām sievietēm. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nav ko vazāties apkārt pa pasauli un maitāt gaisu tur !

Draugiem Facebook Twitter Google+