Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
22. maijs, 2015
Drukāt

Cēsu mērs: pilsētā rindu jautājumi uz bērnudārziem ir atrisināti (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Cēsīs rindu jautājumi uz bērnudārziem ir atrisināti; plānota arī vairāku skolu apvienošana, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja Cēsu mērs Jānis Rozenbergs (“Vienotība”).

“Runājot par bērnudārziem, kopumā esam atrisinājuši rindu jautājumus. 2008.gadā labā nozīmē bija liels lēciens demogrāfijas ziņā, bet tas nenozīmē, ka mēs kaut ko jaunu celsim. Piemēram, pagājušajā gadā vienā skolā, kurā bija četras grupiņas, atvērām vēl piekto. Ar minimālām investīcijām padarījām pieejamāku šo pakalpojumu. Iespējams nākamajā gadā būs tāds pat risinājums jāveido,” viņš reica.

Rozenbergs arī skaidroja, ka pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu attiecībā uz skolu tīkla sakārtošanu, piemēram, uz Cēsu pamatskolas un Cēsu 2.vidusskolas bāzes veidojot jaunu skolu – Cēsu vidusskolu.

“Šobrīd strādājam pie izglītības stratēģijas nākamajam periodam. Iepriekšējā stratēģija bija vairāk fokusēta uz infrastruktūras attīstību, jo tā iepriekšējos 50 gados bija noplicināta, bet tagad mēs vairāk skatāmies uz saturu – kādā veidā celt satura kvalitāti, pedagogu kvalitāti, bet, protams, būs arī kāda infrastruktūras sadaļa,” pauda Cēsu mērs.

Raksturojot kopējo izglītības kvalitāti, Rozenbergs norādīja, ka Cēsīs tā ir augsta. “Cēsis ir vienīgā pilsēta ārpus Rīgas, kur ir divas valsts ģimnāzijas. Valsts ģimnāzijas statusu piešķir, vērtējot skolēnu sasniegumus olimpiādēs, zinātniskajās konferencēs utt. Abas ģimnāzijas ir allaž Latvijas skolu reitingu augšgalā,” teica mērs.

Rozenbergs arī pauda prieku par vecāku dibinātu izglītības iestādi “Cēsu Jaunā sākumskola”, kura meklē citādas pedagoģiskās metodes kā bērniem un skolēniem mācīt zināšanas. Arī šī izglītības iestāde ir kā magnēts vairākām ģimenēm par savu dzīves vietu izvēlēties Cēsis.

Pilnu intervijas tekstu vēlāk lasiet bbs.bns.lv sadaļā “Komentāri/ Intervijas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Smieklīgi, bet kvalitāte izglītībai cēsīs nav augsta. Abās ģimnāzijās ir tikai krutie, bet viduskolā un profesionālajā parastie. Ļoti liela noslāņošanās, nav ar ko lepoties. Ģimnāzija bērnu dārza ēkā ar ēdnīcu ārā, atradis ar ko lepoties.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+