Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Dārza kaitēkļu tops 17.-24. jūlijā

Foto: M. BērziņaFoto: M. Bērziņa

Ērkšķogu Amerikas miltrasa

Bojā ērkšķogām jaunos dzinumus, lapas un ogas, upenēm lapas un dzinumu galotnes. Iesākumā izveidojas pelēcīga apsarme, kas vēlāk nobrūnē. Bojātie dzinumi izliecas, to augšana var apstāties, lapas atpaliek attīstībā. Slimās ogas sīkas, skābas. Ogas pārklājas ar baltu apsarmi, kas vēlāk kļūst kā brūns, stingrs voilokveidīgspārklājums. Slimība labvēlīgu apstākļu ietekmē var radīt 20 – 30% ražas zudumus.Sēņu sporas pārziemo uz inficētajiem dzinumiem un nobirušajām ogām.Slimības attīstību veicinamitri un lietaini laika apstākļi, kādi ir šogad, karstā un sausā laikā slimības attīstība apstājas. Lai izvairītos no šīs slimības sastopamības savā dārzā, stādīšanai jāizvēlas pret miltrasu izturīgas šķirnes un veselīgs stādāmais materiāls. Stādījumā jānodrošina pietiekama gaisa apmaiņa, ko panāk, regulāri veidojot krūmus un krūmā atstājot optimālu (10-12) zaru skaitu.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+