Mobilā versija
+2.4°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Dārza kaitēkļu tops 17.-24. jūlijā

Foto: M. BērziņaFoto: M. Bērziņa

Ērkšķogu Amerikas miltrasa

Bojā ērkšķogām jaunos dzinumus, lapas un ogas, upenēm lapas un dzinumu galotnes. Iesākumā izveidojas pelēcīga apsarme, kas vēlāk nobrūnē. Bojātie dzinumi izliecas, to augšana var apstāties, lapas atpaliek attīstībā. Slimās ogas sīkas, skābas. Ogas pārklājas ar baltu apsarmi, kas vēlāk kļūst kā brūns, stingrs voilokveidīgspārklājums. Slimība labvēlīgu apstākļu ietekmē var radīt 20 – 30% ražas zudumus.Sēņu sporas pārziemo uz inficētajiem dzinumiem un nobirušajām ogām.Slimības attīstību veicinamitri un lietaini laika apstākļi, kādi ir šogad, karstā un sausā laikā slimības attīstība apstājas. Lai izvairītos no šīs slimības sastopamības savā dārzā, stādīšanai jāizvēlas pret miltrasu izturīgas šķirnes un veselīgs stādāmais materiāls. Stādījumā jānodrošina pietiekama gaisa apmaiņa, ko panāk, regulāri veidojot krūmus un krūmā atstājot optimālu (10-12) zaru skaitu.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (10)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+