Mobilā versija
Brīdinājums -2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Dārza kaitēkļu tops 17.-24. jūlijā

Foto: M. BērziņaFoto: M. Bērziņa

Ērkšķogu Amerikas miltrasa

Bojā ērkšķogām jaunos dzinumus, lapas un ogas, upenēm lapas un dzinumu galotnes. Iesākumā izveidojas pelēcīga apsarme, kas vēlāk nobrūnē. Bojātie dzinumi izliecas, to augšana var apstāties, lapas atpaliek attīstībā. Slimās ogas sīkas, skābas. Ogas pārklājas ar baltu apsarmi, kas vēlāk kļūst kā brūns, stingrs voilokveidīgspārklājums. Slimība labvēlīgu apstākļu ietekmē var radīt 20 – 30% ražas zudumus.Sēņu sporas pārziemo uz inficētajiem dzinumiem un nobirušajām ogām.Slimības attīstību veicinamitri un lietaini laika apstākļi, kādi ir šogad, karstā un sausā laikā slimības attīstība apstājas. Lai izvairītos no šīs slimības sastopamības savā dārzā, stādīšanai jāizvēlas pret miltrasu izturīgas šķirnes un veselīgs stādāmais materiāls. Stādījumā jānodrošina pietiekama gaisa apmaiņa, ko panāk, regulāri veidojot krūmus un krūmā atstājot optimālu (10-12) zaru skaitu.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+