Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
17. marts, 2015
Drukāt

Dārzeņu audzētājs: Latvijas prece no veikalu plauktiem nepazudīs

Foto - LETAFoto - LETA

Lielākais tomātu un gurķu audzētājs Vidzemes reģionā, Z/S “Kliģeni”, līdzīgi kā citi dārzeņu audzētāji Latvijā ir nobažījušies par to, kā jauno sezonu ietekmēs Krievijas noteiktais embargo Eiropas dārzeņu audzētājiem. Uzņēmuma vadītājs Aleksandrs Raubiško ir pārliecināts – Polijas dārzeņi Latvijas preci no veikalu plauktiem neizspiedīs, taču cenas konkurētspēja lielā mērā būs atkarīga no laika apstākļiem, gāzes cenas un citām izmaksām.

Latvijā pirmā gurķu raža tiek ievākta martā, savukārt tomāti – aprīlī, tāpēc pircēji var justies maldināti, lielveikalu plauktos neredzot Latvijas dārzeņus plašā sortimentā. Tas nav tāpēc, ka Polijas vai Ukrainas dārzeņi ir lētāki, gluži vienkārši – pagaidām Latvijas siltumnīcās nav sācies ražas laiks. Raubiško līdz šim izskanējušos viedokļus par to, ka lielveikalu ķēdes atteiksies pieņemt pašmāju dārzeņus, uzskata par pārpratumu, jo tiešā komunikācijā ar lielveikaliem šādi signāli par tomātiem un gurķiem nav saņemti.

“Savu produkciju izplatām caur kooperatīvu “Baltijas dārzeņi” – pašlaik tā ir vienīgā iespēja, kā konkurēt Latvijas tirgū – mums, zemniekiem, ir jāsadarbojas. Lai kāda būtu politiskā situācija, Latvijas produkts vietējā tirgū ir pieprasīts – tas ir nedaudz dārgāks, bet pircējs zina, par ko maksā. Nopērkot Latvijas tomātu, tas gan smaržos, gan garšos pēc tomāta, kādus varējām baudīt bērnībā. Lai panāktu šo kvalitāti, protams, ka mūsu izmaksas ir augstākas. Piemēram, “Kliģenu” produkcija pēc novākšanas jau nākamajā dienā ir veikalu plauktos, savukārt fasēšana ir roku darbs, īpašu uzmanību pievēršot kvalitātei,” saka Raubiško.

Prognozējot Latvijas dārzeņu cenu jaunajā sezonā, uzņēmuma vadītājs atklāj, ka liela loma būs laikapstākļiem. Lai raža augtu labāk, ir nepieciešams ne tikai siltums, bet arī saules gaisma – pagaidām pavasaris ir tumšs un mākoņains, tāpēc Latvijas dārzeņu ienākšana veikalu tīklos varētu notikt ne pārāk strauji. Raubiško prognozē, ka, saglabājoties šādiem laika apstākļiem, cena sezonas sākumā Latvijas dārzeņiem būs salīdzinoši augstāka, taču tā izlīdzināsies, palielinoties saulaino un siltu dienu skaitam.

Z/S “Kliģeni” ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1992. gadā un izplata produkciju ar firmas zīmi “Dārznieks”. Plašā sortimentā uzņēmums ražo garos gurķus un lielaugļu tomātus, kā arī dažādas puķes, stādus un nodrošina apstādījumu ierīkošanu un kopšanu. Uzņēmuma produkcija saņēmusi “Zaļā karotīte” novērtējumu par dārzeņu augsto kvalitāti.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+