Dārziņa atgriešanās spēlē Rīgas “Dinamo” piekāpjas “Sibirj” hokejistiem 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pēdējās mājas spēļu sērijas pirms Soču ziemas olimpiskajām spēlēm trešajā mačā piektdien ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) zaudēja Novosibirskas “Sibirj” hokejistiem.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 170

Cīņas gaitā mājinieki divreiz nespēja nosargāt vienu vārtu pārsvaru.

Latvijas kluba labā vārtus guva Marcels Haščāks un Mets Robinsons, bet “Sibirj” rindās izcēlās Dmitrijs Moņa, Aleksejs Kopejkins un Oļegs Gubins.

Šajā mačā rīdzinieku sastāvā atgriezās viens no Latvijas izlases līderiem Lauris Dārziņš, kurš spēlēja pirmajā maiņā ar Marcelu Hosu un Kailu Vilsonu. Tikmēr vārtu drošība šoreiz tika uzticēta Jakubam Sedlāčekam.

Spēles pašā ievadā aktīvas bija abas komandas. “Dinamo” jau pirmajās minūtēs tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr tajā veiksmīgi viesu vārtos darbojās Ņikita Bespalovs. Uzreiz pēc tam mājinieki par viesu skaitliskā sastāva pārkāpumu tika pie vēl viena vairākuma, tomēr arī šoreiz tālāk par daudzsološām saspēlēm “Dinamo” hokejisti netika. Iegūtā iniciatīva gan nepalika bez rezultāta, jo uzreiz pēc vairākuma beigām pašā trešdaļas vidū laba saspēle padevās “Dinamo” ceturtajai maiņai, bet ripu vārtos no pašas to priekšās raidīja Haščāks.

Turpmākajās minūtēs “Dinamo” pārliecinoši kontrolēja laukumā notiekošo, taču tad komanda saņēma noraidījumu par Sedlāčeka misēkli, izraidot ripu ārpus laukuma. Viesi šo vairākumu spēja realizēt, kad drūzmēšanos “Dinamo” vārtu priekšā savā labā izmantoja Moņa. Drīz pēc tam uz noraidīto soliņu devās arī Dārziņš, tomēr laukuma saimnieki ar lielām mokām spēja viena vīra deficītu laukumā izturēt.

Otro trešdaļu ļoti aktīvi sāka “Sibrij” hokejisti, ātri tiekot pie vēl vienas iespējas darboties vairākumā. Tajā Sedlāčeks tika pakļauts lielam darba apjomam, tomēr ar saviem pienākumiem tika galā. Turpinājumā cīņa ritēja saraustītā tempā, bet “Dinamo” pie iespējam uzbrukt tika vien pēc vairākuma iegūšanas. Tajā labā metiena pozīcijā tika izvirzīts Robinsons, kurš ar spēcīgu raidījumu vēlreiz izvirzīja vadībā laukuma saimniekus.

Pēc zaudētajiem vārtiem “Sibirj” hokejisti turpināja darboties aktīvi, tomēr kopumā hokejs abu komandu izpildījumā bija haotisks. Lielāks spiediens uz vārtiem gan padevās viesiem, kas piecas minūtes pirms trešdaļas beigām panāca neizšķirtu – Kopejkina mestā ripa no vārtu priekšas ieguva netipisku lidojuma trajektoriju un atrada ceļu “Dinamo” vārtos. Neilgi pēc tam Rīgas klubs vēlreiz palika mazākumā, tomēr kopējiem spēkiem spēja savus vārtus nosargāt. Vienā no epizodēm spēcīgi ripa pa ķermeni trāpīja Vilsonam, taču viņš pēc mokošas laukuma atstāšanas tūdaļ pat bija atpakaļ uz ledus.

Trešās trešdaļas trešajā minūtē “Dinamo” komanda pirmo reizi spēlē nonāca iedzinējos, kad pēc mājinieku aizraušanās uzbrukumā viesi devās izgājienā divatā pret vienu aizsargu un noslēdza uzbrukumu ar precīzu Gubina metienu. Uzreiz pēc tam “Dinamo” tika dota iespēja atspēlēties vairākumā, tomēr par spīti veiksmīgai mājinieku saspēlei rezultāts palika nemainīgs. Labi savus pienākumus pildīja Bespalovs, bet pēc atgriešanās pilnos sastāvos savu komandu glābt nācās jau Sedlāčekam.

Cīņas turpinājumā mājinieki nekādi netika pie iespējām gūt vārtus, kamēr laukuma otrā galā vēl vairākas reizes savu komandu glāba Sedlāčeks. Pusotru minūti pirms cīņas beigām “Dinamo” cīņā metās ar sešiem laukuma spēlētājiem, tomēr pretinieku vārti tā arī netika nopietni apdraudēti.

Šīs mājas spēļu sērijas pirmajā mačā rīdzinieki pirmdien ar rezultātu 2:5 piekāpās līgas debitantiem Vladivostokas “Admiral”, bet trešdien ar 4:3 pagarinājumā pieveica līgas pastarīti Novokuzņeckas “Metallurg”, izcīnot vien trešo panākumu pēdējās deviņās cīņās.

Tikmēr Novosibirskas klubs šīs izbraukuma sērijas pirmajos divos mačos zaudēja “bullīšos”, bet pie vismaz viena punkta tas ticis jau pēdējās sešās cīņās.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē 1.oktobrī Novosibirskā rīdzinieki uzvarēja ar rezultātu 4:1.

Šīs nedēļas noslēgumā “Dinamo” svētdien sacentīsies arī ar Habarovskas “Amur”, bet pēc tam gaidāmi regulārās sezonas pēdējie četri mači izbraukumā. Turpinājumā būs pārtraukums, kas saistīts ar Soču olimpiskajām spēlēm, bet pēc tā tiks aizvadītas regulārās sezonas pēdējās divas mājas spēles.

Kā zināms, mačā ar “Admiral” kājas traumu guva aizsargs Arvīds Reķis, kurš nevarēs spēlēt aptuveni nedēļu.

Ar 77 punktiem 45 spēlēs Latvijas klubs atrodas Rietumu konferences kopvērtējuma tabulas piektajā vietā, par trim punktiem atpaliekot no Čehijas vienības Prāgas “Lev” un par vienu punktu atpaliekot no Maskavas CSKA, bet par punktu apsteidzot Latvijas izlases aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Ukrainas komandu Doņeckas “Donbass”. Savukārt konferences septītajā vietā esošās Horvātijas vienības Zagrebas “Medveščak” kontā ir vēl par punktu mazāk.

Tikmēr Novosibirskas vienība ar 73 punktiem 46 cīņās atrodas Austrumu konferences sestajā pozīcijā.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles – divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas “Dinamo”.

Rīgas “Dinamo” komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.