×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Daugavpili mēnesi krāšņos mūzikas un mākslas festivāls

RESTART 2014_logo

No 13. septembra līdz 18. oktobrim Daugavpilī notiks III Starptautiskais Mūzikas un Mākslas festivāls “Daugavpils ReStArt”, portālam La.lv paziņoja pilsētas sabiedrisko attiecību speciāliste Vita Viļevko.

Festivāls sāksies sestdien, 13. septembrī, ar krāsainu pastaigu Rīgas ielā. Tajā tiks izgaismoti vēsturiskie nami, skanēs mūzika, notiks gājēju ekskursijas, tiks izvietoti jauni mākslas objekti, darbosies Skursteņslauķis, Mākslinieks, Kalējs, Zelta dāma, Galma āksts un citas dzīvās skulptūras, būs skatāmas fotoizstādes, darbosies keramikas, kalēju un bērnu zīmējumu meistardarbnīcas.

Vita Viļevko stāsta, ka 13. septembrī no Rīgas uz Daugavpili atceļos arī viens no lielajiem gliemežiem – rozā skaistulis. “Mākslai vajag telpu” – ar šādu saukli tas lēnā gaitā dosies pa Rīgas ielu no Dzelzceļa stacijas līdz pat Daugavai, arī daugavpiliešiem atgādinot par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Vakara pastaiga pa Rīgas ielu sāksies plkst.18.

Festivāla turpinājumā visu mēnesi tā apmeklētājiem dažādos koncertos būs iespēja tikties ar Daugavpils Kamerorķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, trio “ART – I – SHOCK” (Rīga), Aivaru Broku, Ilonu Kudiņu (ASV) un citiem mūziķiem, apmeklēt Ģertrūdes Zeiles gleznu izstādi, Olgas Saļņikovas (Vitebska) foto izstādi, uzzināt par 60. gadu modes tendencēm modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva (Francija) izstādē, Ilonas Brūveres režisētajā filmā “Tapieris” iepazīt Daugavpilī dzimušā tango karaļa Oskara Stroka dzīvi un tamlīdzīgi.

Festivāla norise ar visdažādākajiem mākslas un mūzikas notikumiem turpināsies līdz 18. oktobrim un noslēgsies ar Latgales koru sadziedāšanos Vienības nama koncertzālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+