Latvijā
Izglītība

Daugavpils koledžu integrē “saudzīgi” 16

Foto – Ivars Soikāns/LETA

Otrdien valdība nolēma Daugavpils Medicīnas koledžu integrēt Daugavpils Universitātē (DU). Lēmums gan arī paredz, ka koledža lielā mērā saglabās savu neatkarību.

Tā darbosies kā DU aģentūra, taču saglabās savu nosaukumu, finansējumu un pat grāmatvedību. Tāpēc, kā stāsta DU rektors Arvīds Barševskis, apvienošanās rit mierīgi un šoreiz nekādi protesti nav gaidāmi.

Izglītības un zinātnes ministrijā skaidro, ka koledžas integrācija universitātē ļaus efektīvi izmantot augstākās izglītības un zinātnes resursus, paaugstinot studiju programmu kvalitāti un stiprinot to sasaisti ar zinātnisko pētniecību. DU tikšot stiprināta kā Latgales reģiona studiju, zinātnes un inovāciju centrs, kurā integrēti visi izglītības līmeņi: arī profesionālā izglītība un pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība. A. Barševskis piebilst: plānots, piemēram, aktīvi iesaistīt koledžas mācībspēkus doktorantūras programmās, tādējādi ceļot viņu akadēmisko līmeni.

Medicīnas koledžas universitātēm pievienotas jau iepriekš, taču tad tās nonāca Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes paspārnē. Šajās augstskolās skolojas arī jaunie ārsti. Savukārt DU nav ārstniecības studiju programmas. A. Barševskis teic, ka ārstus Daugavpilī neapmācīs arī turpmāk. Taču veidot augstāka līmeņa studiju programmas medicīnas māsām gan būtu iespējams. Turklāt DU ir spēcīga fizioterapijas studiju programma, kuras resursi varētu tikt izmantoti, lai attīstītu šā virziena studiju programmas arī koledžā.

Daugavpils Medicīnas koledžā var apgūt četras izglītības programmas – “Māszinības”, “Ārstniecība”, “Sociālā aprūpe” un “Sociālā rehabilitācija”, kurās kopā mācās 217 studenti. Vēl 60 audzēkņi koledžā apgūst māsas palīga, bet 23 – aukļa arodu.

Visi minētie mācās par valsts budžeta finansējumu.

LA.lv