×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
18. marts, 2017
Drukāt

“Delna”: Ušakova iecere pārņemt pašvaldības “Facebook” lapu līdzinās reiderismam (2)

Ekrānšāviņš no FacebookEkrānšāviņš no Facebook

Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) iecere pārņemt Rīgas domes nodibinājuma “Riga.lv” lapu sociālajā portālā “Facebook” līdzinās reiderismam, aģentūrai LETA komentēja biedrības “Sabiedrība par atklātību “Delna”” vadītājs Jānis Volberts.

Viņš skaidroja, ka domes sociālo tīklu darbības nodrošināšanā ir ieguldīti lieli līdzekļi – līdz miljonam eiro. Tāpat jāņem vērā, ka tiem ir ievērojami liels sekotāju skaits.

Volberts atzīmēja, ka šī Ušakova iecere arī rada bažas par to, ka šādā veidā Rīgas mērs varētu izmantot domes administratīvos resursus savai priekšvēlēšanu aģitācijai.

Vēl kāds bīstamības faktors ir saistīts ar to, ka nevienam nav zināms, kas būs šajā lapā publicētā satura veidotāji, piebilda “Delnas” vadītājs.

Jau vēstīts, ka pēc tam, kad Ušakovs bija samaksājis Valsts valodas centra (VVC) uzlikto 140 eiro sodu par to, ka Rīgas dome ar rīdziniekiem “Facebook” komunicē krieviski un angliski, Ušakovs paziņoja, ka pārņems šīs lapas un turpmāk uzturēs to par saviem līdzekļiem.

Ušakovs rakstīja, ka tiek gatavota prasība Satversmes tiesai (ST), un arī jurists šim nolūkam tiekot apmaksāts no privātiem līdzekļiem.

“Līdz ST spriedumam esošās Rīgas domes “Facebook” lapas krieviski un angliski uzturēšu es pats un mani kolēģi. Un tikai par saviem, nevis pašvaldības līdzekļiem. Šajās lapās mēs turpināsim izvietot visu nepieciešamo informāciju, kā arī atbildēt uz rīdzinieku jautājumiem tajās valodās, kurās būs rīdziniekiem ērtāk komunicēt, tajā skaitā krieviski,” rakstīja Rīgas mērs.

Tāpat ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veiks pārbaudi saistībā ar šo Ušakova paziņojumu. Kā aģentūrai LETA apstiprināja KNAB pārstāve Laura Dūša, KNAB savas kompetences ietvaros veiks pārbaudi saistībā ar Rīgas domes nodibinājuma “Riga.lv” lapu sociālajā portālā “Facebook”, kuras uzturēšanu nesen pārņēma Ušakovs kopā ar nenosauktu privātpersonu grupu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pēc dažiem mēnešiem par pilsoni naturalizētais civilokupants izlidos no mēra krēsla. Huilisti vēlēšanas jau ir zaudējuši.

  2. No kura laika profils da jebkāds feisbukā ir maksas? Nu gan Ušakova konkurenti laiž šķidru.
    VVC! Starp citu, informāciju 2 valodās Ušakovs rakstīja visu laiku. Jautājums. Kāpēc tieši pirms vēlēšanām jūs esat aktivizējušies? VID! Pārbaudiet, vai no WC puses tā nav korupcija! Cerams, ka nebūs jāraksta VIDam speciāli iesniegums, lai pārbaudītu VVC aktivitātes pirms pašvaldības vēlēšanām patiesos iemeslus.

Draugiem Facebook Twitter Google+