Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
23. septembris, 2015
Drukāt

“Deputātu kvotām” varētu iedalīt ap miljonu eiro, lēš Šadurskis (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamgad tā dēvētajām deputātu kvotām varētu iedalīt aptuveni miljonu eiro, “LNT Ziņām” apliecināja Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis (V).

“Neslēpšu, ka man būs saruna ar finanšu ministru apmēram indikatīvi par to summu, ko šādos priekšlikumos, kas parasti ir nelieli, var pārdalīt. Mēs nedrīkstam dalīt naudu, kuras mums nav. Bet parasti šāda summa tiek noteikta. Es domāju, ka tas būs apmēram miljona eiro robežās. Un par to tiešām parasti tiek izdarītas labas lietas,” teica Šadurskis.

Neraugoties uz saspīlēto situāciju valsts budžetā, šī nauda, kas parasti tiek Saeimas deputātiem kādu viņu izvēlētu projektu realizācijai, nākamā gada budžetā, visticamāk, tiktu piešķirta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Kvota vienam deputātam nepārsniegtu 20 000 eiro. Par šo naudu parasti tiek atbalstīti pašvaldību vai nevalstisko organizāciju projekti.

Līdz šim teju jau bija ierasts, ka šo budžeta “pīrāga” daļu sadalīja koalīcijas deputāti. Šadurskis trešdien solīja, ka šoreiz pie naudas varētu tikt arī opozīcija. Opozīcija gan uzskata, ka deputātu kvotas būtu jāatceļ vsipār.

“Deputātu kvotas ir viens no līdzekļiem, lai apmierinātu viena otra koalīcijas deputāta apetīti un iedotu viņam vienu otru kabatas naudu savu vajadzību apmierināšanai noteiktiem mērķiem. Opozīcijai deputātu kvotas ir absolūti svešs jautājums,” norādīja Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (S).

Kvotas neatbalsta arī daļa “Vienotības” deputātu, uzskatot šādu naudas dalīšanu par amorālu un pielīdzināmu vēlētāju uzpirkšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Daudz labāks variants Atbildēt

    Šo miljonu varētu izmantot žoga ierīkošanai uz austrumu robežas-pret robežas pārkāpējiem-vjetnamiešiem un ar Āfrikas cūku mēri slimajām mežacūkām-no Latvijā ražotajām dzeloņdrātīm! Cik ilgi maksāsim pa 160.000 eiro par šo nelegālo imigrantu atpakaļnogādāšanu uz dzimteni?

  2. Durskim mati paliek aizvien rudāki…

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (14)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (8)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+