×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Dīls* jeb Nenoraidīt tautas veselo saprātu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Teorētiķi iegalvo – pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā jānoraida ideja par tautas vēlētu prezidentu. Tumsonīgā tauta pārāk iemīļojusi Ušakovu, Lembergu. Izšķirošajā kārtā godīgam latviešu vēlētājam nav par ko nodot balsi, jāpako čemodāni, jābrauc prom no “Lemberģijas”.

Tas nekas, ka tauta apzinīgumu pierādījusi, maksimāli nostiprinot latviešu valodas statusu referendumā, izdarot pareizās izvēles pēc Rīkojuma nr. 2 un caurmērā vēlēšanās. Šoreiz pilsoņi kļūdīšoties.

Vēl tā briesmīgā lieta. Krievu vēstniekam vērušās frakciju durvis, un viņš tīri kā aģitējis par tautas prezidentu! Ja jau Vešņakovam tik laipna pretimnākšana, kāpēc lietas sarežģīt un uzreiz nenosaukt vārdu vīram, kurš Krievijai labpatiktu kā Latvijas prezidents? Varbūt tā arī darīts? Vai tomēr Kremlim nav tik liela vara pār mūsu likumdevējiem? Nezinu. Taču deputāti neslēpti runā par spiedienu un naudas varas atgriešanos politikā. Par fondu naudu, ar ko gādā, piemēram, par TUA ierobežojumu atcelšanu.

Ķersimies populārajiem vēršiem pie ragiem. Lembergs iecienīts tāpēc, ka sakārtojis pilsētu, “labs saimnieks”. Bet tas nav vērtējums valsts prezidenta kvalitātei. Ticiet man, būtu Lembergs gribējis, sen kļūtu prezidents ar Saeimas deputātu balsīm, un to neizkārtotu tik nomaļā vietā kā zoodārzs. No ietekmes septītajām debesīm Ventspilī nevajag plašākiem logiem kabinetu ar skatu uz Latviju, papildu miesassargus, dienestmeitas. Zinu, kam to dikten gribētos, bet Aivaram – nevajag.

Ko latvietis vidējais praktiski domās, balsodams? Ventspilnieks ir smagos noziegumos apsūdzētais. Kā varēs veikt prezidenta pienākumus? Ko par prokuroru aizdomām, ka rokas nav tīras, teiks civilizētā pasaule, vai Berlīne, Londona nekauninās par izvēli? Un lai kāds saimniecisks atlants būtu Lembergs, latvietim viņš nav pietiekami eiroatlantisks.

Ušakovs. Jau zaudējis daudz no konkurētspējas, un nez vai prezidentu vērtēs pēc kreisā krāsojuma un pieglaimīga “došu visu visiem”.

Sudraba nāks kā me­sija, kam uzskrūvēs reitingu? Viņai jārēķinās ar apzinīgā vēlētāja kontrargumentiem kā Ventspils kolēģim. Ingunu izslavēja jau kā 12. Saeimas topošo princesi, tikai lielās cerības izputēja. Viņas godība ir stipri apšaubīta un apšaudīta.

Pieņemsim, melnie spēki atradīs sevišķi nepatīkama izskata vīru, kas godīgu darbu nekad nav strādājis, un mēģinās viņu ieskapēt ar lielām reklāmām, ar šnabdegunu uzpirkšanu par eirīšiem. Taču ir piemēri par tauka finansējuma kampaņu izgāšanos, un policija vēl strādā. Kontrolēs, ka balsotājus nenoalgo. Būs priekšvēlēšanas, TV debates, sabiedrība izteiksies. Neredzu traucējošus apstākļus, lai piemēra pēc nosauktie Levits, Kalniete, Bērziņš, citas nobriedušas personības sekmīgi neuzvarētu divkauju ar “lielāko kretīnu” balsojumā.

Prezidentu izraugot Saeimā, tikai tik krietns, bet naivs deputāts kā Ilmārs Latkovskis izdomājis, ka vēlamos kandidātus ieteiks kultūrcilvēku konferencē un intelbeņķus kāds ņems vērā.

Kamēr mīņājamies, tikām VIŅI jau vēlē! Manīgākie zeļļi gudro galvu simtā stiķē un slēdz dīlus! Urbanovičs ir laimīgs un starojošs, ka atkal kādam vajadzīgs, nevis pelts, nievāts un atstumts! Viņš, kam pieder 25 balsis, ar lieliem vīriem piedalās vēlamā kandidāta izskaitļošanā! Diezin vai tam vārdā Andris Bērziņš. Bērziņam pārmet mērenību. Bet bija arī nosvērtība. Viņš nesvērās ne uz vienu, ne otru pusi. Neizjuta pateicību par “Saskaņas” balsīm, vismaz ne tādā mērā un veidā, kā “Saskaņai” gribētos. Nu nedosim tautai vēlēt valsts pirmo personu. Iznākumā to aizklāti, slepenā darījumā ievēlēs arī ar “Saskaņas” balsīm. Tā gadās.

* No angļu val., deal – darījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Par tautas veselā saprāta trūkumu pārliecinājos pēc Eiroparlamenta vēlēšanām. Ar milzīgu naudu sponsorētā un ar fotošopu izskaistinātā Grigule savu panāca – ir deputāte, bet Latvijai no tā nekāda labuma. Kur garantija, ka neuzrodas tamlīdzīgs prezidenta kandidāts? Austrumu kaimiņš naudu šim mērķim atradīs vienmēr, un kandidāts no vietējiem kirhenšteiniem uzradīsies labu labais. Protams, Saeimas sastāvs arī nav nekāda “sapņu komanda”, bet daži tomēr ir ar sirdsapziņu – vismaz es tā ceru. Labāk būtu, ja prezidenta ievēlēšanai vajadzētu lielāku deputātu skaitu – tad “puiku sarunāšana” būtu apgrūtināta.

  2. Kuram vel nav skaidrs, ka manipulejot ar faktiem, butiba to vieta liekot demagogija stiprinatas aplamibas, kremlistiem joprojam veiksmigi izdodas manipulet ar nejegu apzinu? Tiem izdevas iestastit, ka Abrene mums nav vajadziga…, jo tur daudz krievu un viss nolaists… (varbut tapec te citigi uztur krievu valodu.., un iepludina vel kolononistus…, lai varetu argumentet Rigas atdosanu…..?), ka cekas maisi jaslepj, jo, redz, cekistu gimenem busot pardzivojumi… (bet to izsutitajiem noteikti pardzivojumu nebija…), un tas protams ir galvenais !!!, par ko rupejas musu ?? parlamentariesi.
    Un tapec nav noslepums, ka tie netaisas laist no rokam prezidenta izveli, kurs bus tiem paklausigs ieliktenis, kurs neuztaisis pat Zatlera izmisuma par noturesanos pie siles diktetu Saeimas atlaisanu, kurai, ka paredzams, nebija pilnigi nekadas jegas, jo tika atpakal saveleti apmeram tie pasi.
    Normalam prezidentam, kurs nav partiju pakalpins, 1. uzdevums butu iestaties par tautas varas atjaunosanu Latvija un partokratijs sagrabtas varas atdosanu tai atpakal. Jo partokratiskais velesanu likums nedod iespeju IZVIRZIT kandidatus nevienam citam, ka partiju saimniekam, kurs visdrizak atrodas Maskava un kurs korige visu bijuso kompartistu darbibu saja valsts parvalde.
    Un tam faktiski nav lielas atskiribas ar kadas retorikas starniecibu tiks pilditas ta norades, kaut vai slepti tie pasi cekas maisi.

  3. Tas nenozīmē,ka jānoraida būtu arī ideju par tautas izvirzītiem Saeimas deputātiem!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+