Juris Kalniņš

“Dinamo” kļūst par pirmajiem Cerību kausa ieguvējiem 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti trešdien kļuva par pirmajiem Cerību kausa ieguvējiem, fināla ceturtajā mačā Habarovskā ar 5:3 uzvarot “Amur” un sērijā triumfējot ar 3:1. Par uzvaru rīdzinieki saņems prēmiju aptuveni 500 tūkstošus ASV dolāru, bet zaudētājiem tiks uz pusi mazāka summa.

7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes

Lielāko ieguldījumu uzvarā deva „Dinamo” trešā maiņa – Gunāram Skvorcovam un Vitālijam Pavlovam pa vārtiem un rezultatīvai piespēlei, 0+1 Gintam Meijam. Tāpat vārtus guva Rodrigo Laviņš, Oskars Cibuļskis un Māris Bičevskis.

KHL tiesnešu darbu novērtēšanas komisija atzina, ka trešajā mačā Habarovskas „Amur” otrie, uzvaru nesošie vārti nebija jāskaita, taču skaidrs, ka taustāmu labumu „Dinamo” no šīs atziņas neguva. Lai nu kā, bet visas likstas izdevās atstāt pagātnē un izšķirošajā spēlē rīdzinieki parādīja lielisku hokeju. Pirmajā periodā labs plaukstas metiens izdevās Rodrigo Laviņam, gūstot pirmos vārtus ne tikai šosezon, bet – kopš 2010. gada nogales. Pēc 25 sekundēm vairākuma pirmajās sekundēs neatvairāms šķīliens padevās Oskaram Cibuļskim, kurš dubultoja pārsvaru.

Pēcāk rīdziniekiem sekoja noraidījumu virkne, mājiniekiem spoži nospēlēja Jevgeņijs Orlovs – lielajā vairākumā guva vārtus, samazinot deficītu, un sagādāja viesiem divus mazos sodus. Pēcāk gan „Dinamo” vairs vaļības neatļāvās, un otrajā periodā guva trīs vārtus – pēc lieliskas Pavlova piespēles izcēlās Skorcovs, vēlāk pats Pavlovs skaisti trāpīja tālajā devītniekā, bet izgājienu vienatnē pret vārtsargu realizēja Bičevskis. Mājinieki vēl centās sasmelt izlieto ūdeni, atguva divus vārtus, tomēr nekādi brīnumi nenotika, un pirmais Cerību kauss ceļo uz Rīgu.