×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Disciplinārlieta pret ZVA direktori Adoviču sākta pēc “Saules aptiekas” sūdzības (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Zāļu valsts aģentūras direktore Inguna Adoviča.

Disciplinārlieta pret Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktori Ingunu Adoviču ierosināta pēc tam, kad Veselības ministrija (VM) saņēmusi sūdzību no SIA “Saules aptieka” un SIA “Baltacon”, informēja ZVA pārstāve Egita Diure.

Viņa norādīja, ka, atsaucoties uz medijos izskanējušo informāciju, Adoviča apstiprina, ka šī gada 5.maijā ir saņēmusi veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) parakstītu lēmumu par disciplinārsoda piemērošanu – mēnešalgas samazināšanu uz četriem mēnešiem par 10%. Iemesls disciplinārsodam bijis informācijas sniegšanu trešajām personām, ko ZVA tika saņēmusi no komersantiem kā statistisku informāciju.

Kā norāda Adoviča, “mūsu rīcības pamatā, sniedzot informāciju konkrēto zāļu ražotāja pārstāvim par izvesto zāļu daudzumu un vienlaikus pieprasot no viņa skaidrojumu par Latvijas tirgus nodrošinājumu, bija sabiedrības veselības un patērētāju interešu apsvērumi”.

ZVA direktore stāsta, ka vēlāk par šo informācijas sniegšanu VM saņēma sūdzību no “Saules aptiekas” un “Baltacon”, un tas bija iemesls disciplinārlietas ierosināšanai un soda piemērošanai.

Adoviča uzskata, ka aģentūra ir rīkojusies atbilstoši normatīvajiem aktiem un labas pārvaldības principiem un disciplinārsods nav pamatots, tāpēc viņa apsver iespēju pārsūdzēt Belēviča lēmumu par disciplinārsoda noteikšanu.

ZVA uzsver, ka šī informācija bija neatliekami un būtiski nepieciešama ražotāja pārstāvim, lai plānotu un nodrošinātu reģistrēto zāļu, tai skaitā ar marķējumu un lietošanas instrukciju latviešu valodā, pastāvīgu pieejamību Latvijas pacientiem. “Turklāt runa bija par kompensējamo zāļu sarakstā iekļautu medikamentu, kura pastāvīgas pieejamības nodrošināšana ir īpaši būtiska,” norāda ZVA.

Kā teikts paziņojumā medijiem, informācijas atklātības likums nosaka, ka komersants, nododot informāciju iestādei, norāda, vai informācija ir komercnoslēpums un kāds ir šāda statusa tiesiskais pamats.

Komersanti atbilstoši normatīvo aktu prasībām regulāri iesniedz ikmēneša zāļu vairumtirdzniecības datus un nekad nav norādījuši, ka zāļu realizācijas dati ir vairumtirgotāju komercnoslēpums, uzsver ZVA.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par Belēviča iespējamo atrašanos interešu konfliktā.

Belēvičs parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu ZVA direktorei Adovičai saistībā ar konfidenciālas informācijas izpaušanu par vairākiem komersantiem. Adovičai samazināta mēnešalga uz četriem mēnešiem, ieturot 10% no mēnešalgas. Portāls “pietiek.com” rakstīja, ka lieta bija sākta saistībā ar veselības ministra dēlam Artūram Belēvičam piederošo SIA “Saules aptieku”.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša, nekonkretizējot apstākļus, aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB veic pārbaudi par veselības ministra iespējamo likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

VM iepriekš skaidroja, ka pirms disciplinārlietas ierosināšanas veiktajā dienesta pārbaudē tika konstatēts, ka ZVA direktore nenodrošina Ministru kabineta noteikumu “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” prasību ievērošanu saistībā ar informācijas sniegšanu komersantiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šī ierēdne, kā simbols burta kalpībai un pataloģiskai valdonībai, jau sen ir pelnījusi patriekšanu. Visnepatīkamākais iespaids par Latvijas ierēdniecību. Vai sieviešu cietumā uzraugi (uzraudzes) nav vajadzīgi?

Draugiem Facebook Twitter Google+