Ekonomika
Bizness

DNB banku Latvijā turpmāk vadīs Jānis Teteris 16

Publicitātes foto

Turpmāk DNB bankas prezidenta un valdes priekšsēdētāja amata pienākumus veiks ilggadējais DNB bankas darbinieks, valdes loceklis un finanšu direktors Jānis Teteris. Savukārt līdzšinējais DNB bankas prezidents un valdes priekšsēdētājs Atle Knai savu karjeru turpinās kā DNB Baltijas divīzijas vadītājs.

Iemesls DNB bankas valdes priekšsēdētāja maiņai ir Atles Knai lēmums pieņemt piedāvājumu vadīt DNB grupas Baltijas divīziju. Atle Knai amatā nomainīs Matu Vermelinu, kurš no šā gada 1. septembra kļuvis par DNB grupas Ziemeļeiropas Lielo uzņēmumu un starptautiskā biznesa nodaļas vadītāju. Vienlaikus Atle Knai pildīs arī AS DNB banka padomes priekšsēdētāja amata pienākumus.

Savukārt Latvijā AS DNB banka valdes priekšsēdētāja amatu ieņems ilggadējais AS DNB banka darbinieks – valdes loceklis, viceprezidents un finanšu direktors Jānis Teteris. Viņš ir profesionālis ar plašu redzējumu, padziļinātu ieskatu uzņēmumu ikdienas procesos un nozīmīgu pieredzi darbā ar klientiem. Ieņemot jauno amatu, Jānis Teteris vienlaikus turpinās pildīt arī finanšu direktora amata pienākumus.

Šīs izmaiņas bankas valdē notiek laikā, kad ir paziņots par DNB un Nordea noslēgto vienošanos par darbības apvienošanu Baltijā un jaunas bankas izveidošanu. Pārejas periodā DNB bankas darbība būtiski nemainīsies, un banka īstenos apstiprināto ilgtermiņa biznesa stratēģiju.

“Mans uzdevums kā bankas vadītājam šajā laikā būs turpināt īstenot bankas stratēģiju un iesāktās biznesa aktivitātes, nodrošināt stabilitāti, ejot cauri pārmaiņu procesam ceļā uz jauno banku. Laiks ir izaicinājumu pilns, tomēr esmu pārliecināts, ka šis process ir vadāms un mums ir spēcīga komanda, ar kuru īstenot pat ļoti izaicinošus plānus,” komentē Jānis Teteris, jaunais DNB bankas valdes priekšsēdētājs.

Jānis Teteris ar DNB banku ir kopā teju no tās pašiem pirmsākumiem un lieliski pārzina bankas darbību. Strādājot bankā, viņš ir ieņēmis dažādus amatus, arvien vairāk paplašinot savu kompetenci un uzņemoties arvien lielāku atbildību par bankas izaugsmi. DNB bankas valdē Jānis Teteris strādā no 2009. gada. Sākotnēji bijis atbildīgs par Korporatīvo klientu apkalpošanas biznesa līniju, bet 2014. gadā kļuva par finanšu direktoru. Jānim Teterim ir divi maģistra grādi. Viens – ekonomikas jomā, kas iegūts Latvijas Universitātē, otrs – ar izcilību pabeigts Executive MBA Rīgas biznesa skolā.

LA.lv