×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2015
Drukāt

Dobelē, Kuldīgā un Jelgavā norit akcija, lai mazinātu aizspriedumus par darbu laukos (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Nodarbinātības valsts aģentūra ir uzsākusi reģionālo akciju Dobelē, Kuldīgā un Jelgavā ar mērķi mazināt aizspriedumus par darbu laukos – aicinot darba devējus informēt par lauksaimniecības darba specifiku, prasībām, iespējām, lai veicinātu jauniešu, studentu, darbinieku piesaisti un ieinteresētību. Akcijas iniciatore ir Lauksaimnieku apvienība, portālu “la.lv” informēja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāve Krista Garkalne.

Jebkurš interesents ir aicināts bez maksas publicēt savu vakanci Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vakanču portālā, lai piesaistītu pēc iespējas plašāku interesentu loku.

Lauksaimniecībā un zivsaimniecībā ir nodarbināti 66,3 tūkstoši darbinieki, kas ir 7,5 % no kopējā nodarbināto skaita. Savukārt kopējā vakanču portālā ir 6000 brīvas vakances. Lauksaimniecībā visvairāk darbinieku tiek meklēti mežsaimniecībā, kā arī sezonas strādnieki.

NVA piedāvā dažādus instrumentus, kuru mērķis ir veicināt darbinieka iesaisti darba tirgū, ieviešot programmas, ar kurām tiek subsidētas gan darbinieku apmācības, gan daļa atalgojuma un mobilitātes programmu ietvaros uz noteiktu laiku pat ceļa un dzīvesvietas izdevumi – informēja Labklājības ministrijas Nodarbinātības valsts aģentūras Darba tirgus nodaļas vadītāja Andra Dietlava.

Būtiska problēma gan ir tā, ka nezināms skaits bezdarbnieku nav nekur reģistrējušies un darbu pat nemeklē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai VAKANCE mēdz būt arī aizņemta ? Vacancy=tukšums, brīva vieta! Vai atkal riebīgā krievu valoda vainīga? Ak, latvieši, kā mums patīk mūsu valodu izvarot! Pat Latvijas Avīze savu latviskumu pazaudējusi.

  2. Nebrīnos, ka norit akcija, lai mazinātu aizspriedumus par darbu laukos, JO visus šos 25 gadus no laukiem ir attāļināti cilvēki ar valdību un Saeimu atbalstu. Skolas dara to pašu, jo laikam NEDRĪKST citādi skolot bērnus… Vienīgi ir vecāki, kuru pēdās dodas atvases un izvēlas darbu un dzīvi laukos!? Domāju, ka viņi ir laimīgi!? Viņi redz un zin, KAS un KĀ aug dārzos, kas būs augļu dārzā, kas būs bišu dravā un GALVENAIS: KO SAŅĒMIS NO MĒSLOJUMA KATRS DĀRZENIS, AUGĻU KOKS, BIŠU DRAVA…Nav jāpērk kaķis maisā!!! Pati būdama pilsētniece necietu darbu ar zemi un darbu laukos, bet acis man atvēra mīlestība uz manu JAUKO LAUKU PUISI, KURŠ BIJA Ļoti PIEķĒRIES SAVIEM LAUKIEM!!! RŪGTI RAUDĀJU, KAD VIŅAM AIZEJOT MŪŽĪBĀ BIJA NO VISA JĀATSAKĀS… Bērnu profesijas ar laukiem pilnīgi nesaistās, esmu atpakaļ uz asfalta… SKUMJI!!! Saku – no DARBA LAUKOS NEBAIDIETIES!!! TUR IR VISS, PĒC KĀ ALKST MŪSU TAUTAS DVĒSELE!

Draugiem Facebook Twitter Google+