×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Drošajam pieder ELVI

Foto - Ilze GalkinaFoto - Ilze Galkina

Raunas centrs uzrunā ar gaišumu un seno arhitektūru, kas, veiksmīgi saskaņota ar moderno un mūsdienīgo, rada vēlmi apskatīties, iepazīties, atcerēties. Vienā šādā ēkā zem pamatīgām mūra velvēm iekārtojies arī ELVI veikals, kur nopērkams viss, ko vien tobrīd kārojas, vai kas vajadzīgs mājas ikdienai.


 

Līdzko veras durvis, deguns vēstī par svaigi ceptu bulciņu un pīrādziņu fantastisko klātbūtni. Patiešām – pie stenda rosās pircējs pēc pircēja, jo turpat no veikala palīgtelpās esošās ceptuves smalkmaizītes iznes vēl gluži karstas. Pāršķirstu arī glītos ādas vāciņos iesietu vēlējumu grāmatu – jāteic, pirmo reizi kādā tirdzniecības iestādē redzu ko tamlīdzīgu. Lappusēs ieraksti vēsta labo: laipnas, zinošas pārdevējas, pārskatāmi stendi, bagātīgs preču klāsts, ļoti daudz Latvijas uzņēmumos ražotās produkcijas.

“Un ne tikai Latvijas – arī mūsu pašu Raunas,” iepazīstoties saka veikala vadītāja Daiga Kalēja (attēlā) un uzsver, ka tāda jau ir ELVI misija kopumā – būt savējam, nacionālajam mazumtirgotājam ar prioritāti uz vietējo cilvēku, viņa ikdienas vajadzībām.

– Jums pieredze tirdzniecībā ir kopš 1992. gada. Kā nokļuvāt līdz sadarbībai ar ELVI?

Daiga Kalēja: – ELVI tīklā esam četrus gadus, bet šogad pavasarī paplašinājām telpas un līdz ar to piedāvājuma apjomu.

SIA „Nestik” kopā ar vīru izveidojām laikā, kad sāka attīstīties privātā uzņēmējdarbība, paši meklējām un vedām preces, paši tirgojām, sākumā pat uz galdiņiem ielu malās. Atceroties sākumu un šodienu, smejos, ka man reizēm gribas sevi sapurināt un uzjautāt, vai tie esam mēs, kam tagad pieder Raunas skaistākais un plašākais tirdzniecības nams.

Pirmajā stāvā izvietots ELVI, otrajā – būvniecības preces. Kas attiecas uz ELVI, tad sapazīšanās gan notika jau pirms gadiem desmit. Toreiz sadarbību atteicām, jo šķita: veikals mums ir, turpināsim vien paši. Diemžēl, jo gads, jo skaidrāk sapratām, – ja gribam pastāvēt, jāmainās. Kad pirms četriem gadiem ELVI mūs uzrunāja otrreiz, šaubu vairs nebija.

– Jūs esat privātuzņēmēji. Kāds jums labums no tā, ka esat ELVI sastāvā?

– No ELVI puses ir ļoti liels mārketinga atbalsts, ļoti izdevīgi ražotāju un piegādātāju līgumu nosacījumi, dizaina pakalpojumi, tiek nodrošināta akciju un atlaižu kampaņa, kopīgā datorsistēma ļauj ērti pārskatīt un vadīt procesus, pasūtīt preces un daudz ko citu. Īsi rezumējot, ELVI ir visu iedevis strādāšanai – mums jāpadara vien ikdienas darbs. Ja esi tikai pats par sevi, tam visam nepietiek ne finansējuma, ne laika.

– Kas jūs pamudināja sadarboties ar ELVI, nevis kādu citu mazumtirdzniecības zīmolu?

– Kur bija iespēja, vienmēr iegāju ELVI veikalā. Man patika pārskatāmība, gaisma, sakārtotība, preču daudzveidība, allaž nopirku kaut ko garšīgu, jo manā veikalā tāda nebija. Un izgāju ar vienu vēlēšanos – kā gribētu būt ELVI saimniece.

Jā, ir bijuši piedāvājumi no citiem tīkliem, bet atmiņā glabājās ELVI, un liktenīgi to sagaidīju – spēcīgu spēlētāju nozarē, kas reizē ir nopietnākais vietējo ražotāju atbalstītājs.

– Jūs uzsvērāt arī Raunas uzņēmēju devumu.

– ELVI nosacījumi arī ir viena no labajām lietām – drīkstam slēgt līgumus un sadarboties ar mūsu pašu pagastā strādājošiem uzņēmējiem. Tirgojam Raunas maizīti, Raunā ražoto zaļo sieru un makaronus, zemnieku saimniecībās audzētus dārzeņus, pat kokogles nav jāved no Rīgas bāzēm. Tāpat ELVI vadība neiebilda, kad izteicām vēlmi mūsu telpās atvērt konditoreju.

– Daudzviet laukos nelielajiem privātveikaliņiem klājas vairāk nekā smagi. Vai jūs mudinātu kolēģus izvēlēties drošu nākotni zem ELVI spārna?

– Noteikti. Vajag tikai pārvarēt šaubas, ka nemācēsi sadarboties, ka pārāk dārga būs pārkārtošanās… Vajag mainīties un saredzēt, cik daudziem pircējiem vairs negribas iet iekšā šaurā, patumšā istabiņā. Vajag pārkāpt savas gudrības “es” un uzklausīt tirdzniecības mārketinga speciālistu padomus. Iekļaujoties ELVI tīklā, es un mana ģimene sapratām: neattīstīsies, tavu vietu nekavējoties ieņems drošākais, bet tu papildināsi bezdarba statistiku.

 

Publikācija tapusi sadarbībā ar SIA “Pārtikas tirdzniecības apvienība”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+