×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

Dūmu detektors kā investīcija drošībai. No 2020. gada visos mājokļos – obligāti (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Katru dzīvokli tomēr neapstaigās

Šobrīd dūmu detektori varētu likties kā kaut kas ļoti dārgs, kā ugunsdrošības sistēma, ko var atrast vien jaunbūvēs. Savukārt ar vecajām padomju daudzstāvu mājām detektorus parasti nesaistām. Ne uz ilgu laiku. No 2020. gada 1. janvāra dūmu detektoram būs jārotā ikkatra mājokļa, tostarp vecu dzīvokļu griesti vai sienas. Par laimi, dūmu detektori ir vairākos cenu līmeņos, ir arī pavisam lēti, kam vajadzētu novērst lielus neapmierinātības viļņus brīdī, kad namu apsaimniekotājiem un dzīvokļu īpašniekiem pienāks laiks tos iegādāties.

Līdz šim dūmu detektoriem obligāti bija jābūt tikai pēc 2008. gada būvētajās vai renovētajās mājās (arī daudzstāvu), kā to paredz Latvijas būvnormatīvi. Lai samazinātu ugunsgrēkos bojā gājušo un dūmos nosmakušo cilvēku skaitu, šāda prasība izvirzīta visiem dzīvokļiem. Tomēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) mierina, ka arī pēc 2020. gada nav paredzēts apstaigāt katru Latvijas dzīvokli, pārbaudot dūmu detektora esamību – neesot nedz resursu, nedz tāda mērķa, jo galvenais ir panākt, lai cilvēki aizdomājas un detektorus iegādājas. Jo dūmus miegā sajust nevar, bet detektoru sadzirdēt gan var.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nesaprotu, kāpēc jāgaida līdz 2020. gadam? Tos detektorus vajadzēja uzstādīt jau vakar!

 2. …nezinu vai man gribētos palikt dzīvam , ja mūsu lauku māja nodegtu. Tā jau palikušam bez pajumtes , papildus nāktos maksāt par ugunsdzēsēju pakalpojumiem , kaut gan apdzēstas tiktu tikai krāsmatas .
  Vienkarši vairs nebutu jēgas dzivošanai .Tā jau knapi kā iztiekam ….bet palikušiem bez pajumtes eksistēt nenovēlu pat ļaunākajam ienaidniekam .Tad jau labāk nosmakt un sadegt reizē ar vienigo īpašumu.
  Kurš devis tiesibas iejaukties cilvēku izvēlē dzīvot ,vai pie zināmiem apstākļim ,mirt.
  Cik līdz šim redzu, sabiedrības elitei taču nospļauties cik cilvēku ik dienas bez pajumtes nosalst , vai citādi aiziet bojā.
  Cik saprotu , tas ir kārtējais šo detektoru tirgotāju lobijs .
  Labi , piekrītu, ka iestādēs , kā arī daudzstāvu namos tas ir vajadzigs ….jo kādam pilsētā dzīvojošam cilvēkam, ar man līdzīgu attieksmi ,nav jāpakļauj briesmām līdzcilvēki . Bet laukos tas ir citādi. Te es pats izlemju par sevi … jā starp citu arī mana sieva ir izteikusi tieši tādu pašu viedokli … ja viss nodeg , dzīvošana pārvērstos tikai postā un mokās .Tad jau labāk pie vienas reizes lai viss beidzās .
  Un priecājieties par šādu nostāju , jo negrasos uz citu nodokļu maksātāju rēkina , pēc iespējamas nelaimes , eksistēt.

 3. Detektoriem, vismaz man zināmajiem, ir viena nelaime – visu laiku degošais gaismas indikators. Tādēļ guļamistabā, kur tie visvairāk būtu vajadzīgi, tos nav iespējams lietot. Vismaz es nevaru aizmigt, ja pie griestiem spid šis indikators.

 4. jautājums, vai iet runa par dūmu vai karstuma detektoru? Jebkurā virtuvē (tur cep kotletes) vai garāžā (dūmi nāk no auto motora) nostrādās šie dūmu detektori.
  Pat ja lietosim karstuma detektorus, tad batereju variantiem pēc gada (vai biežāk) būs tā jānomaina. Kā nodrošināties, lai tas tā tiktu veikts? Kas to pārbaudīs un testēs pašus detektorus? Ja Latvijā kā EU pamatā precēm ir divu gadu garantīja, tad faktiski pēc šī termiņa būs iekārtas jāmaina…

  • Ir tādi detektori,kur baterija jāmaina reizi 5 gados un pats detektors laicīgi sāk brīdināt par maiņas vajadzību. Ja pareizi uzstāda detektoru,tad vienkārši gatavojot ēst nekas nenostrādā,bet ja piedeg vista un visa virtuve dūmos,tad nostradas gan. Garāžas telpā arī nav pieļaujama tik liela dūmainība,ja nostrādā sensors,jo tas jau ir bīstami dzīvībai. Es laikam neņemtu tos galīgi lētos.

 5. PAR KĀDIEM LĪDZEKĻIEM CILVĒKI LAI TO IZDARA-NOSAKIET EIROPAS SAVIENĪBAS CIENĪGAS ALGAS,BET NE ŠRILANKAS LĪMEŅA IENĀKUMUS UN TAD UZSTĀDIET NOTEIKUMUS…
  MINIMĀLAJAI ALGAI JĀBŪT VISMAZ 800-1000 EUR MĒNESĪ,TAD PRASIET DETEKTORUS

 6. Cik atpalikusi valsts. Skumji

Draugiem Facebook Twitter Google+