Kultūra
Māksla

Džemmas Skulmes “Krāsas garša” – pretestība pret “tiem smukajiem paņēmieniem” 0

Valtera Pelna foto

Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova” atklāta latviešu gleznotājas Džemmas Skulmes personālizstāde “Krāsas garša”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Atklāšanas viesiem bija īpaša iespēja satikt leģendāro mākslinieci un piedalīties sarunā, kurā gleznotāja atklāja, kur rod iedvesmu saviem darbiem, kas ir mākslinieces dzinulis nepārtrauktai attīstībai un mainībai, un dalījās pārdomās par radošās dzīves ritumu.

Izstāde “Krāsas garša” ir unikāla iespēja iepazīties ar visjaunākajiem Džemmas Skulmes darbiem. Tie gleznoti 2016. un 2017. gadā un pārsteidz ar radošo uzdevumu vērienu. Māksliniece atzīst, ka darbi tapuši, izbaudot “to labo, meditatīvo sajūtu, kas rodas, satiekoties ar krāsu”. Vienlaikus gleznas radušās kritiskā dialogā ar pašas Skulmes līdzšinējo veikumu un ar moderno glezniecību plašākā skatījumā – “tā ir pretestība pret tiem smukajiem, labajiem paņēmieniem”, komentē māksliniece. Četri no izstādē redzamajiem darbiem – “Alsunga”, “Kurzeme”, “Princese” un “Es lidoju, es atsperos un tālāk lidoju” – gleznoti vēl tikai šogad, un Liepājā piedzīvo savu pirmizrādi.

Izstāde mākslas telpā “Civita Nova” būs apskatāma līdz 30. jūlijam bez ieejas maksas koncertzāles darba laikā no plkst. 10 līdz 20, svētdienās – no 10 līdz 15.

Galerijas nosaukums

LA.lv